56درصد گاز سال گذشته توسط نیروگاه شهید رجایی مصرف شد
شنبه 24 آذر 1397

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین:

56درصد گاز سال گذشته توسط نیروگاه شهید رجایی مصرف شد

56درصد گاز سال گذشته توسط نیروگاه شهید رجایی مصرف شد
کد خبر: 300441/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1397/01/19 ساعت: 9:19 AM


مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: بیش از ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون متر مکعب گاز در سال گذشته به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است که شامل ۵۶ درصد مصرف کل استان است.اسماعیل مفرد بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد:  مشترکین خانگی شرکت گاز در ۱۲ ماه سال گذشته ۷۲۶ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که این مقدار معادل ۱۶ درصد مصرف کل استان بوده است.

وی افزود: در مقایسه با مصرف بخش خانگی در سال ۱۳۹۵ خوشبختانه ۲ درصد کاهش داشته است. 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در زمینه تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی به عنوان بزرگترین مصرف کننده گاز در استان گفت: بیش از ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون متر مکعب گاز در سال گذشته به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است که شامل ۵۶ درصد مصرف کل استان است.

وی با اشاره به توجه ویژه وزارت نفت به تحویل حداکثری گاز طبیعی به نیروگاه‌های تولید برق افزود: میزان تحویل گاز در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال آغاز به کار دولت در سال ۱۳۹۲ که در آن ۱ میلیارد و ۵۸ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده، رشد ۶۰ درصدی داشته است.

بوشهری در ادامه به آمار تفکیکی مصرف گاز طبیعی در استان اشاره و اذعان کرد: از کل گاز مصرف شده در طی سال ۹۶ حدود ۱۶ درصد در بخش خانگی، ۲۳ درصد در بخش صنعتی و تجاری، ۵۶ درصد در نیروگاه و ۵ درصد در جایگاه های سوخت CNG مصرف شده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.