آن‌هایی که از دین رویگردان شده‌اند کم عقل هستند
شنبه 24 آذر 1397

امام جمعه قزوین:

آن‌هایی که از دین رویگردان شده‌اند کم عقل هستند/ متأسفانه شهردار تهران به جای عذرخواهی موضع دفاع در پیش گرفته است

آن‌هایی که از دین رویگردان شده‌اند کم عقل هستند/ متأسفانه شهردار تهران به جای عذرخواهی موضع دفاع در پیش گرفته است
کد خبر: 272780/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/12/18 ساعت: 2:10 PM


امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه به حرمت شکنی در جشن شهرداری تهران در برج میلاد اشاره و عنوان کرد: آیا می خواهید با این کارهای غلط به آمریکا شیطان بزرگ پیام بدهید که مجری فرمان او هستید؟به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه قزوین با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) مجری آرمان های حضرت فاطمه (س) بودند و حرکتی که امام راحل آغاز کردند با سرعت در حال گسترش است.

وی به بیان احادیثی از حضرت زهرا (س) پرداخت و تصریح کرد: پیامبر (ص) فرمودند من، علی، فاطمه، حسن و حسین و فرزندان آن ها حجت های خدا بر مردم هستیم و خداوند نیز از بندگان هیچ حجتی را جز این نمی پذیرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: رسول گرامی اسلام (ص) ادامه دادند دشمنان ما دشمنان خدا هستند وآن هایی که ولایت ما را پذیرفته اند، تحت ولایت خداوند قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: پیغمبر (ص) درباره دختر بزرگوار خود فرمودند خداوند قلب فاطمه را از ایمان و یقین پر کرده است. قلبی که پر از ایمان و یقین است در جوارح معلوم می شود و اینکه در مقابل نابینا با حجاب حضور پیدا می کنند به خاطر همین ایمان و یقین است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) کفو امیرالمؤمنین (ع) است، اضافه کرد: امام علی (ع) فرمودند اگر همه پرده ها کنار برود و قیامت بر پا شود، ذره ای بر یقین من اضافه نمی شود چرا که یقین حضرت به حد کمال خود رسیده بود و این در خصوص حضرت فاطمه (س) نیز صدق می کند.

عابدینی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) معلم انسانیت است، بیان کرد: امام زمان(عج) فرمودند: حضرت زهرا(س) برای همه ما اسوه حسنه است و ما باید از ایشان رسم و راه انسانیت و سعادت را فرا بگیریم.

وی ادامه داد: از روایات رسیده به ما این برداشت می شود که آینده جهان، آینده حضرت فاطمه(س) و فرزندان ایشان است و دنیا تشنه شناختن چنین خانواده ای است و به زودی جهانیان این فرهنگ قرآنی و فرهنگ ظهور را پیدا کرده و به آن خواهند پیوست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: آینده جهان، آینده فاطمی و علوی و آینده ای بر مبنای دین، ایمان و عدالت خواهد بود.

خطیب نمازجمعه قزوین با تبریک ایام میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن و بزرگداشت روز مادر ابراز کرد: "مادر" بالاترین مقام معنوی در شاکله های جمعی و اجتماعی ما به حساب می آید، یعنی بزرگترین رکن تشکیل خانواده است.

وی اظهار کرد: فرزندان تحت حمایت و تربیت زحمات مادری به پیشرفت و توسعه دست پیدا می کنند، خانواده هایی که دارای قوام و استحکام هستند به برکت وجود زن در آن خانواده است؛ اگر در خانواده ای زن، نقش "زن بودن" خود را به خوبی ایفا نکند، آن خانواده متزلزل می شود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: زن با مدیریت دینی و ایمانی زن بودن خود می تواند فرزندان خود را در بالاترین سطح پرورش دهد و امنیت درون و بیرون و اقتصاد و پیشرفت خانواده را فراهم کند.

وی با اشاره به نقش همسری "زنان" افزود: زن در نقش "همسری" خود از نگاه قرآنی می تواند زمینه آرامش و امنیت را به وجود آورد؛ زن ایمانی و تربیت شده مکتب فاطمی می تواند خانواده ای برتر در همه حوزه های اخلاقی، ایمانی و اقتصادی و اجتماعی به جامعه تحویل دهد.

عابدینی نقش زنان را همچون یک معلم دانست و ابراز کرد: اولین شخصی که فرزندان درون خانواده از او درسی می آموزند مادر است، زنان در جایگاه یک مربی می تواند راه و رسم زندگی را به فرزندان بیاموزد.

این خطیب نمازجمعه اذعان کرد: یک مادر ایمانی می تواند فرزندانی ارزش مدار، ولایتمدار و امیدوار تربیت کند، خداوند به زنان موقعیت و مقام معنوی عطا کرده است و امیدواریم به همت بانوان فرهنگ جامعه ما در مسیر کمال، عدالت، ادب، معنویت و قرآن سرعت و شتاب بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به درگذشت حاجیه خانم فاطمه کشاورز قزوینی عنوان کرد: در هفته ای که گذشت مادری از اهالی استان قزوین به رحمت خدا رفت که معتقدم شبیه ترین افراد به حضرت ام البنین (س) بود؛ این مادر سه فرزند شهید داشت، یکی از فرزندانش جانباز بود که پس از تحمل سال ها مشقت جانبازی به شهادت رسید و یکی دیگر از فرزندان نیز جانباز است و پدرشان نیز جبهه ای بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: این مادر شهید با پرورش سه فرزند شهید و یک جانباز و با همراهی همسرش در خط مقدم جبهه و پشت جبهه خدمات شایانی در دوران دفاع مقدس داشتند که نشان دهنده تربیت دینی و قرآنی این مادر عزیز و گرامی است.

عابدینی ادامه داد: آنچه به نام نوروز در خیابان ها عرضه می کنیم را مردم و مسافران در ایام نوروز مشاهده می کنند و به عنوان فرهنگ مردم قزوین در نظر می گیرند و می باید مراقب برنامه های فرهنگی در این ایام باشیم و فرهنگ غنی این استان را عرضه کنیم.

خطیب جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید آبروی قزوین را حفظ کنیم، گفت: نباید کاری کنیم که مردم قزوین در مقابل مردم دیگر سرافکنده شوند در حالی که مردم قزوین دارای فرهنگ بسیار غنی، آبرومندانه و ارزشمند هستند و نباید این فرهنگ غیر واقعی نشان داده شود.

وی به حرمت شکنی در جشن شهرداری تهران در برج میلاد اشاره و عنوان کرد: آیا می خواهید با این کارهای غلط به آمریکا شیطان بزرگ پیام بدهید که مجری فرمان او هستید؟ این کار حرکت بسیار بدی بود و برای شهردار تهران متأسفیم که این ننگ را رقم زد.

از اجرای برنامه‌هایی که به فرهنگ غنی مردم قزوین آسیب می‌زند، پرهیز شود
امام جمعه قزوین یادآور شد: اگر ایشان از کاری که کردند عذرخواهی می کردند در خطبه ها این را مطرح نمی کردیم اما متأسفانه پس از تذکراتی که به ایشان دادند باز هم موضع دفاع دارد و نمی خواهد ابراز پشیمانی کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: آن هایی که از دین رویگردان شده اند، به دشمنان دل می بندند و معنویت انقلابی را زیر سؤال می برند، کم عقل هستند و آن هایی که با عزت و شرف زندگی می کنند و بنده خدا هستند، عقلای روزگار به حساب می آیند.

وی با بیان اینکه برجام برای آمریکا و اروپا دو سر برد بود، اظهار کرد: امروز چه ما از برجام خارج شویم و چه آن ها در این قرارداد باقی بمانند در هر صورت به نفع آمریکایی ها و اروپایی ها تمام می شود.

عابدینی تصریح کرد: متأسفانه تیم مذاکره کننده نتوانستند استقلال خود را حفظ کنند و از هوشمندی خود به درستی استفاده نمایند و امروز شاهدیم برجام به جایی رسیده است که هر اتفاقی برایش بیافتد به نفع دشمنان به پایان می رسد.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: متأسفانه همان هایی که برجام را مدیریت می کردند تلاش می کنند روند مذاکرات برجامی را که با محوریت آمریکا بود، با محوریت اروپا پیش ببرند و می خواهند خسارت های بیشتری بر کشور وارد کنند و مشخص نیست چه منافعی از این خسارت ها عایدشان می شود و این کار نیز مصداق بی عقلی است.

وی عنوان کرد: علی رغم شیطنت های بیرونی و نفاق درونی اما نظام مقدس جمهوری اسلامی با سرعت در حال اثرگذاری و پیشرفت است و شاهدیم مستکبران از طرح نظم نوین جهانی که در گذشته مطرح می کردند، عقب نشینی کرده اند و امروز به فکر دیوارکشی دور زمین های اشغالی هستند که همان را نیز از دست ندهند و این ها به برکت اقتدار نظام اسلامی محقق شده است.

خطیب نمازجمعه قزوین ابراز کرد: دشمن تا به امروز با هر توطئه ای که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام داده است به جز اینکه بر اقتدار و عزت ما افزوده باشد کار دیگه ای انجام نداده است؛ امروز موقعیت دفاعی و اقتداری ما در جهان به میزانی افزایش یافته که قدرت حمله به ما را ندارند و ما به آینده بسیار امیدوار هستیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به ایام نوروز و رعایت حال مردم بیان کرد: در ایام نوروز باید هم مراقب فرهنگ دینی و ایمانی خود باشیم و از صداقت و عدالت و حلال و حرام و ملاحظه وضع محرومان مراقبت کنیم، برخی خانواده ها با داشتن چندین فرزند شرایط خرید عید را ندارند که باید ملاحظه شرایط یکدیگر را داشته باشیم.

وی افزود: در شرایط امروز جامعه برخی ها شغل ندارند و با درآمد ناچیز توانایی خرید شب عید برای خانواده خود را ندارند؛ باید خودمان به خودمان رحم کنیم تا مشمول رحمت و عنایت خدا شویم.

عابدینی ابراز کرد: در ایام نوروز فضای خوبی برای جدی گرفتن صله رحم وجود دارد، از سوی دیگر باید مراقب طبیعت و محیط زیست خود باشیم و با عملکرد نامطلوب خود عامل افزایش ریزگردها در هوای استان نشویم، ریزگردها فقط مخصوص خوزستان نیست باید برای حفظ آب و فضای سبز خود همت کنیم.

این خطیب نمازجمعه اذعان کرد: خداوند اسراف کاران را برادران شیاطین معرفی کرده است. به خصوص در فضای کشاورزی که با آبیاری غیرمکانیزه زمینه نشست زمین ها را فراهم می شود، باید مراقب باشیم. با افزایش خشکسالی و نشست زمین ها، ساختمان ها و صنایع ما امنیت خود را از دست می دهد.

وی عنوان کرد: طبق اعلام نظر کارشناسان استان قزوین صحبت از فرونشست بیش از 20 سانتی دشت قزوین در سال است که ادامه این شرایط خطرات جدی برای همه مردم خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: مهربانی، محبت و دوستی در همه فصل ها مورد نیاز است اما در فصل بهار و ایام نوروز این محبت و دوستی بیشتر انتظار می رود شبیه ایام ماه مبارک رمضان که بخشیدن ها افزایش می یابد؛ باید دلخوری ها را کنار گذاشت و به هم رحم کنیم تا خداوند به همه ما رحم کرده و برکات خود را برای ما بیشتر نازل کند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.