روسیا‌الیوم; لو دریان دست خالی تهران را به مقصد پاریس ترک کر
یکشبه 5 اسفند 1397

بعد از سفر وزیرخارجه فرانسه به تهران؛

روسیا‌الیوم: لو دریان دست خالی تهران را به مقصد پاریس ترک کرد

روسیا‌الیوم; لو دریان دست خالی تهران را به مقصد پاریس ترک کرد
کد خبر: 272579/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/12/15 ساعت: 9:38 AM


گزارشگر شبکه روسیاالیوم گفت وزیر خارجه فرانسه با در دست داشتن پرونده‌های بسیار مهمی وارد ایران شد، اما دست خالی به پاریس بازگشت.به گزارش سرویس سیاسی   صبح قزوین،عمر هواش، گزارشگر شبکه تلویزیونی روسیا‌الیوم، گفت: ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه، در تهران حضور یافت. از زمانی که ترامپ برای همپیمانان اروپاییش برای اصلاح برجام مهلت تعیین کرده است، این نخستین باری است که یک مقام عالی‌رتبه فرانسوی به تهران می‌آید.

لو دریان در تهران موضع آمریکا در قبال برجام را موضعی توصیف کرد که توافق هسته‌ای را بر هم می‌زند. او تاکید کرد کشورش تلاش می‌کند برجام را حفظ کند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جریان استقبال از لو دریان گفت ایران هرگز طرف نخست نقض‌کننده برجام نخواهد بود، اما برای تمامی احتمال‌ها آماده است. فروپاشی توافق هسته‌ای باعث می‌شود همگان احساس پشیمانی کنند.

مصیب نعیمی، سردبیر روزنامه الوفاق، در‌این‌باره گفت: فرانسه نقش پلیس بد آمریکا علیه ایران را ایفا می‌کند، فرانسه چنانچه خواهان نتیجه گرفتن از برجام است باید سیاست‌هایش را تغییر دهد به ویژه آنکه این کشور بیش از هر کشور دیگری به لحاظ اقتصادی از برجام سود می‌برد.

وزیر خارجه ایران در دیدار با همتای فرانسوی‌اش تنها به دعوت اروپا برای اجرای توافق هسته‌ای اکتفا نکرد بلکه از اروپا خواست بر واشنگتن فشار بیاورند تا به برجام پایبند باشد.

علی شمخانی، دبیر کل شورای امنیت ملی ایران، نیز که با لباس نظامی به استقبال لودریان رفت تاکید کرد توانمندی موشکی ایران تهدید محسوب نمی‌شود.

گزارشگر روسیا‌الیوم در ادامه گفت: سفر لو دریان به ایران سفری مهم توصیف شد. این سفر با اظهارات مقامات نظامی ایران که تاکید کرده بودند هیچ کس در ایران حق ندارد درباره سامانه موشک‌های بالستیک ایران با بیگانگان گفتگو کند همراه شده بود. 

گزارشگر این شبکه روسی در انتهای گزارش خود اعلام کرد: لو دریان با در دست داشتن پرونده‌های بسیار مهمی وارد ایران شد، اما به نظر می‌رسد او دست خالی به پاریس بازگشت. ایرانی‌ها به وی گفتند که درباره سامانه موشکی‌شان گفتگو نمی‌کنند و اروپا باید به برجام پایبند باشد و به سیاست‌های ترامپ تن در ندهد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.