برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند
پنج شنبه 31 خرداد 1397

اسکار بهترین فیلم به «شکل آب» رسید؛

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند
کد خبر: 272534/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/12/14 ساعت: 9:43 AM


آکادمی اسکار اسامی برگزیدگان نودمین دوره برگزاری این رویداد جهانی را اعلام کرد.



به گزارش سرویس فرهنگ وهنر  صبح قزوین، نودمین دوره مراسم اسکار با اجرای جیمی کیمل آغاز شد.

در این مراسم، برگزیدگان نهایی اسکار 2018 به شرح زیر معرفی شدند:

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: وایولا دیویس نخستین مجسمه اسکار را به سم راکول برای بازی در «سه بیلبورد» برای نقش مکمل مرد اهدا کرد.

شوخی کیمل با اشتباه اسکار سال قبل: او خطاب به نامزدها گفت بعد از شنیدن اسمتان کمی صبر کنید و زود بلند نشوید، به ما فرصتی بدهید... ما سال گذشته اشتباه‌هایی داشتیم.

بهترین چهره‌پردازی: گال گدوت بازیگر «زن شگفت‌انگیز» و آرمی همر جایزه بهترین چهره‌پردازی را به طراح فیلم «تاریک ترین ساعت» اهدا کردند؛ فیلمی که گری اولدمن در آن با گریمی سنگین نقش چرچیل را بازی کرده است.

بهترین طراحی لباس: جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را فیلم «نخ خیال» تازه‌ترین فیلم پل توماس اندرسون از آن خود کرد.

بهترین مستند بلند: گرتا گرویگ کارگردان فیلم «لیدی برد» جایزه بهترین فیلم مستند بلند را به سازنده فیلم «ایکاروس» اهدا کرد.

بهترین تدوین صدا: جایزه بهترین تدوین صدا به فیلم «دانکرک» اثر جنگی کریستوفر نولان اهدا شد.

بهترین صداگذاری: جایزه بهترین صداگذاری نیز به فیلم «دانکرک» نولان اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه: جایزه بهترین طراحی صحنه را فیلم «شکل آب» اثر تحسین شده گیرمو دل تورو دریافت کرد.

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان: جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان به فیلم «زنی شگفت انگیز» از شیلی اهدا شد.

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند

بهترین بازیگر زن مکمل: ماهرشلا علی جایزه بهترین بازیگر زن مکمل را به آلیسون جنی برای فیلم «من، تونیا» اهدا کرد.

بهترین انیمیشن کوتاه: جایزه بهترین انیمیشن کوتاه را فیلم «بسکتبال عزیز» به دست آورد.

بهترین انیمیشن بلند: جایزه بهترین انیمیشن بلند به «کوکو» اهدا شد.

بهترین جلوه‌های ویژه بصری:جایزه بهترین جلوه‌های ویژه تصویری را فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» از آن خود کرد.

بهترین تدوین: متیو مک‌کانهی جایزه بهترین تدوین را به تدوینگر فیلم «دانکرک» اهدا کرد.

بهترین مستند کوتاه: اسکار بهترین مستند کوتاه به مستند «بهشت ترافیک سنگین در خیابان ۴۰۵ است» تعلق گرفت اهدا شد.

بهترین کوتاه: جایزه بهترین فیلم کوتاه را «کودک خاموش» از آن خود کرد.

 بهترین فیلمنامه اقتباسی: جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی برای فیلمنامه «با نام خودت صدایم کن» به جیمز آیوری اهدا شد.

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: نیکول کیدمن برای معرفی برنده جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی روی صحنه آمد و جردن پیل را برای نوشتن فیلمنامه «برو بیرون» به عنوان برنده این جایزه معرفی کرد.

بهترین فیلمبرداری: ساندرا بولاک بازیگر آمریکایی، جایزه بهترین فیلمبرداری را برای «بلید رانر ۲۰۴۹» به راجر ای دیکینس اهدا کرد.

بهترین موسیقی: جایزه بهترین موسیقی متن برای فیلم «شکل آب»، به الکساندر دسپلت رسید.

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند

بهترین بازیگر مرد: اسکار بهترین بازیگر مرد به گری اولدمن برای بازی در فیلم «تاریک ترین ساعت» اهدا شد.

بهترین ترانه: اسکار بهترین ترانه به ترانه «مرا به خاطر بسپار» که در فیلم «کوکو» استفاده شده بود، اهدا شد.

بهترین کارگردانی: اسکار بهترین کارگردانی هم برای فیلم «شکل آب» به گیرمو دل تورو تعلق گرفت.

بهترین بازیگر زن: جایزه بهترین بازیگر زن، به فرانسس مک‌دورمند برای فیلم «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» رسید.

برگزیدگان اسکار 2018 معرفی شدند

بهترین فیلم: اسکار بهترین فیلم، به سازندگان فیلم سینمایی «شکل آب» رسید.

گفتنی است؛ فیلم سینمایی «شکل آب» در ۱۳ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار بود. این فیلم توانست جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین موسیقی متن و بهترین طراحی صحنه را از آن خود کند.

انتهای پیام/1404

 



منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.