چرا آشنا یک «جاسوس غیر مذهبی» را جامعه‌شناس دین معرفی می‌کند
پنج شنبه 22 آذر 1397

بعد از خودکشی سیدامامی؛

چرا آشنا یک «جاسوس غیر مذهبی» را جامعه‌شناس دین معرفی می‌کند؟+عکس

چرا آشنا یک «جاسوس غیر مذهبی» را جامعه‌شناس دین معرفی می‌کند؟+عکس
کد خبر: 271960/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/29 ساعت: 7:53 PM


حسام الدین آشنا در اقدامی قابل تأمل با جامعه شناس دینی خواندن و حامی محیط زیست خواندن کاووس سیدامامی سعی کرد او را از خودکشی تبرئه کند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، با انتشار خبر خودکشی، «کاووس سیدامامی»، «حسام الدین آشنا»،مشاور حسن روحانی که رابطه نزدیکی با وی داشت در حساب توئیتر خود نوشت‌:

«نه جامعه شناسان دین خودکشی می کنند نه حامیان حیات وحش.»

این موضوع واکنش کاربران توئیتر را به دنبال داشت و کاربران استدلال آشنا را زیر سئوال بردند و این سئوال را پرسیدند که آیا یک فرد جاسوس نمی‌تواند در لباس یک جامعه‌شناس یا یکحامی محیط زیست، ورود کند و دست آخر خودکشی نماید.

این درحالی است که بسیاری از کسانی که در دانشگاه امام صادق(ع) وی را می‌شناختند،جامعه‌شناس دینی بودن وی را تکذیب کرده‌اند. ارتباطات و جزئیاتی از زندگی شخصی که از وی منتشر شده است نیز نشان می‌دهد که سیدامامی چندان مقید به امور دینی نبوده است.

با این حال صرفا اینکه وی به عنوان جامعه‌شناس موارد دینی را در دانشگاهی چون امام‌صادق با گروه مولفان مورد بررسی قرار داده است به عنوان یک جامعه‌شناس دینی نمی‌توان از او یاد کرد. مجموعه آثار وی نیز چنین چیزی را اثبات نمی‌کند. وی به عنوان استاد دانشگاهی که در روش تحقیق بیشتر بررسی‌هایی انجام داده و آثاری را تالیف کرده است، می‌تواند جای بگیرد.

در این زمینه تصاویری که از آشنا و سیدامامی منتشر شده نشان می‌دهد که وی ارتباطاتی با این فرد داشته است اما اینکه مشاور رئیس‌جمهور با ادله‌ای ضعیف سعی دارد سیدامامی راجامعه‌شناس دینی معرفی کرده و موضوع خودکشی وی را زیر سئوال ببرد،  قابل تامل است.

برخی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر اینچنین به آشنا پاسخ داده‌اند:


انتهای پیام/1404


منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.