"هویت" شاخص اصلی کارهای مرد با غیرت سینمای کشور
چهار شنبه 1 اسفند 1397

فیلمسازی که 31 سال سربازی می کند؛

"هویت" شاخص اصلی کارهای مرد با غیرت سینمای کشور/ دلیل جذابیت آثار "حاتم" سینمای ایران برای مخاطبان چیست؟

"هویت" شاخص اصلی کارهای مرد با غیرت سینمای کشور/ دلیل جذابیت آثار"حاتم" سینمای ایران برای مخاطبان چیست؟
کد خبر: 271739/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/21 ساعت: 11:27 AM


در آثار حاتمی کیا قهرمان می بینیم، چیزی که در سینمای ایران جای خالی اش کاملا حس می شود. بارها ممکن است یک کارگردان را صاحب سبک خوانده باشند و بگویند سینمای فلان کارگردان اما به جرات می توان گفت که سینمای حاتمی کیا هویت دارد و کاملا ملموس و قابل رویت است.به گزارش سرویس فرهنگ وهنر  صبح قزوین ، ابراهیم حاتمی کیا فیلمسازی که 31 سال سربازی می کند و بدان اقرار دارد. افتخار می کند که سرباز نظام است و در تمام این سال ها دین خود را و حتی مردم را به شهدای انقلاب در تمام ادوار ادا کرده و می کند. از شهدای هشت سال دفاع مقدس گرفته تا شهدای محافظ شان و شخصیت نظام و مدافع حرم از نگاه تیز بین حاتمی کیا دور نمانده است.

فیلمسازی که ثابت کرده است سینما را خوب می شناسد و با کمترین امکانات موجود فیلم هایی می سازد که بالاترین استاندارد را دارند. با توجه به آثاری که تا کنون از وی دیده ایم به ارادت قلبی این فیلمساز به آب و خاک این مرز و بوم و همچنین اصل نظام پی می بریم.

در آثار حاتمی کیا قهرمان می بینیم، چیزی که در سینمای ایران جای خالی اش کاملا حس می شود. بارها ممکن است یک کارگردان را صاحب سبک خوانده باشند و بگویند سینمای فلان کارگردان اما به جرات می توان گفت که سینمای حاتمی کیا هویت دارد و کاملا ملموس و قابل رویت است.

 در فیلم های این کارگردان شاهد شخصیت هایی هستیم که برای گفتن حرف های خود دست به کارهایی می زنند که قدری عجیب است و نمونه بارز آن کاراکتر حاج کاظم در "آژانس شیشه ای" است. همین مسئله و صراحتی که در فیلم های حاتمی کیا وجود دارد یکی از دلایلی است که مخاطب سینمای دفاع مقدس را به سینما می کشاند. حتی بسیاری از افرادی که مخاطب این ژانر سینمایی نیستند نیز با دیدن اسم ابراهیم حاتمی کیا بر پوستر یک فیلم راغب می شوند که به تماشای آن بنشینند.

جای فیلم های حاتمی کیا در فستیوال جهانی اسکار خالی است. این فستیوال که بزرگترین اتفاق سینمایی در طول یک سال جهان است و گستره وسیع تری از مخاطب را در سرتاسر دنیا دارد آیا نباید با این فیلم ها و رشادت های شهدا و ایثارگران ایرانی که هرگز سر تعظیم در مقابل هیچ متجاوز زورگویی فرود نیاورده است به دنیا بفهمانیم انقلاب اسلامی مردمی دارد که تا پای جان خود پشت این نظام هستند.

 

انتهای پیام/1404منبع خبر : دانا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.