حمایت از خانه مطبوعات و تاسیس خانه هنرمندان در دستور کار شهر
دو شنبه 29 بهمن 1397

شهردار قزوین:

حمایت از خانه مطبوعات و تاسیس خانه هنرمندان در دستور کار شهرداری است

حمایت از خانه مطبوعات و تاسیس خانه هنرمندان در دستور کار شهرداری است
کد خبر: 271592/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/16 ساعت: 11:58 AM


شهردار قزوین گفت: طرح تاسیس و حمایت از خانه هنرمندان و فراهم نمودن محلی مناسب برای خانه مطبوعات با امکانات مرتبط با نیازهای آن که شایسته اهالی رسانه باشد در دستور کار قرار دارد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ علی صفری، شهردار قزوین در دیدار اعضای هیئت مدیره‌ی خانه‌ی مطبوعات استان قزوین اظهار کرد: یکی از موضوعات اساسی یک جامعه شفاف، وجود مطبوعات و رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های مستقل هستند؛ چراکه هر چقدر به تیغ تیز نقد نزدیک باشیم از شمشیر فساد دور خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به وجود فضای مجازی و رسانه‌های نوین شکل گرفته در جامعه، موضوعی در کشور باقی نمانده است که از شفافیت رسانه ای برخودار نباشد.

این مسئول بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند عامل استقبال جامعه از مطبوعات گردد این است که مردم احساس کنند مطبوعات ما استقلال لازم را برای نشر و توزیع اخبار دارند؛ چراکه لازمه داشتن یک جامعه شفاف نیز همین موضوع مهم است.

شهردار قزوین با بیان اینکه نگاه شهرداری به مطبوعات سیاسی نیست، گفت: سیاست شهرداری قزوین این است که مطبوعات باید به نقد جامعه بپردازند و مشکلات شهرداری را هم بیان کنند.

وی با اشاره به توزیع آگهی‌ها عنوان کرد: توزیع آگهی‌ها برای دوره‌های مختلف شهرداری همیشه جزو چالش‌ها بوده است؛ اما شهرداری قزوین در این تلاش است تا در کنار خانه مطبوعات استان قزوین باشد و به نقش حمایتی خود عمل کند.

صفری بیان کرد: شهرداری قزوین آماده همکاری در حوزه‌های مرتبط با خانه مطبوعات استان قزوین است؛ چراکه نگاه این دوره شهرداری و شورای شهر قزوین این است که شهرداری یک سازمان صرفا عمرانی نیست، بلکه یک نهاد اجتماعی و البته فرهنگی است.

شهردار قزوین عنوان کرد: شهرداری قزوین در تلاش است تا علاوه بر اینکه در حوزه‌های سخت افزاری مانند ساختن پل و بلوار فعالیت داشته باشد؛ در حوزه نرم افزای مانند فرهنگ و آسیب‌های اجتماعی نیز بتواند ایفای نقش کند.

صفری با بیان اینکه حوزه‌های فرهنگی در راس برنامه‌های شهرداری قزوین قرار دارد، اظهار کرد: شهرداری به دنبال این است که در کنار مردم باشد و بتواند در حوزه‌های زیر ساختی فرهنگی فعالیت جدی داشته باشد.

این مسئول با اشاره سوابق و فعالیت‌های رسانه ای خویش به راه اندازی خانه‌های خبر در دوران قبلی حضورش در شهرداری اشاره کرد و گفت: تلاش مجموعه شورا و شهرداری در این دوره حمایت از نهادها و تشکل‌های فرهنگی و هنری است و در همین راستا طرح تاسیس و حمایت از خانه هنرمندان و فراهم نمودن محلی مناسب برای خانه مطبوعات با امکانات مرتبط با نیازهای آن که شایسته اهالی رسانه باشد در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.