فائزه هاشمی; حسن روحانی همیشه یک اصولگرا بوده
یکشبه 25 آذر 1397

در مصاحبه ای با یک رسانه غربی؛

فائزه هاشمی: حسن روحانی همیشه یک اصولگرا بوده

فائزه هاشمی; حسن روحانی همیشه یک اصولگرا بوده
کد خبر: 271104/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/07 ساعت: 10:46 AM


انتظار بیشتری از آقای روحانی داشتیم و شرایط محقق کردن این انتظارات هم بعضا فراهم می‌شد. البته نباید از یاد برد که آقای روحانی همیشه اصولگرا بودند و ادعای اصلاح‌طلبی نداشتندبه گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، قائزه هاشمی اخیر طی مصاحبه ای با یک رسانه غربی گفته است که حسن روحانی همیشه یک اصولگرا بوده است!


جالب آنکه روزنامه آرمان – روزنامه خانواده هاشمی- همین درباره اصولگرا بودن حسن روحانی نوشت: "تردیدی نیست که حسن روحانی عضوی از جامعه روحانیت بود، یعنی تشکل روحانی که به اصولگرایان نزدیک است. در چنین شرایطی اصلاح‌طلب خواندن روحانی یک شوخی است و همگان واقف هستند نباید به صرف آنکه اصلاح‌طلبان تاثیربالایی در پیروزی روحانی داشتند، او را شخصیتی بدانند که عضوی از اردوگاه اصلاح‌طلبی شده است!"

*انتظارات دختر هاشمی از حسن روحانی
فائزه هاشمی درباره انتظاراتش از ریاست‌جمهوری به «یورونیوز» گفت: «انتظار بیشتری از آقای روحانی داشتیم و شرایط محقق کردن این انتظارات هم بعضا فراهم می‌شد. البته نباید از یاد برد که آقای روحانی همیشه اصولگرا بودند و ادعای اصلاح‌طلبی نداشتند، اما پایگاه رأی ایشان در انتخابات ریاست‌جمهوری در بین اصلاح‌طلبان بود.»
وی افزود: «این طبیعی است که باید به مطالبات اصلاح‌طلبان به‌خصوص بانوان توجه بیشتری داشته باشد. مساله نداشتن وزیر زن در دولت دوازدهم آن‌قدر جنجالی شده بود که حتی اصولگرایان هم به روحانی تذکر می‌دادند که چرا وزیر زن در کابینه‌ات نیست؟ این موضوع خنده‌دار شده بود چراکه خودشان مانع حضور وزیر زن شده بودند و خودشان هم اعتراض می‌کردند. اما درکل انتظارات مااز ایشان بیشتر بود کما آنکه متوجه موانع پیش روی ایشان هستیم و می‌دانیم این فشارها از کجا به ایشان وارد می‌شود.»

چرا فائزه هاشمی از رئیس جمهور شدن روحانی حمایت کرد؟
روزنامه آرمان نوشته است: فائزه هاشمی یکی از حامیان حسن روحانی بود که این حمایت ریشه در 2 موضوع دارد. نخست توصیه‌های پدر به فرزندانش مبنی بر لزوم تداوم مسیر اعتدال که با روحانی محقق می‌شود و دیگر آنکه او امیدوار است انتظارات از روحانی محقق شود.

ممنوع‌الخروجی
آرمان همچنین می نویسد: «هنوز ممنوع الخروج هستم». این موضوع را فائزه هاشمی بار دیگر عنوان کرد. او درباره ممنوع‌الخروج بودنش اعلام کرد: «هنوز ممنوع‌الخروج هستم. البته بنده این مورد را شخصا چک نکرده‌ام ولی به گفته نماینده دادستان که در یکی از دادگاه‌ها اعلام کرد حکم ممنوعیت مرا تمدید کرده‌اند، فکر می‌کنم همچنان ممنوع‌الخروج باشم. از خانواده هاشمی، 6 نفر ممنوع‌الخروج هستیم؛ من، فرزندم، فرزند محسن، فرزند مهدی، یاسرو طبیعتا برادرم مهدی که اکنون در زندان است، چراکه طبیعی نیست وقتی به مرخصی می‌آید به خارج از کشور برود، بنابراین ما 6 نفر نمی‌توانیم از کشور خارج شویم.» یاسر چندی قبل عنوان کرد که موضوع ممنوع‌الخروجی او رفع شده اما فائزه اکنون می‌گوید که هنوز ممنوع‌الخروج است! مهر ماه سال جاری بود که علیزاده طباطبایی وکیل خانواده هاشمی اظهار داشت: «ممنوع‌الخروجی خانم هاشمی به خاطر پرونده قضائی نیست بلکه بر اساس ماده 16 قانون گذرنامه ممنوع‌الخروج شده است. طبق ماده 16 قانون گذرنامه، اگر قاضی خروج کسی را از کشور به مصلحت نداند می‌تواند بدون داشتن پرونده قضائی، فرد را ممنوع‌الخروج کند.» فائزه هاشمی، دختر آیت‌ا... هاشمی مدتی پیش درباره ممنوع‌الخروج بودن خود و اعضای خانواده‌اش اعلام نظر کرده بود.

انتهای پیام/1404
 

منبع خبر : جهان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.