انتقاد نخست‌وزیر انگلیس از شبکه‌های اجتماعی; تلگرام، خانه تر
چهار شنبه 26 دی 1397

در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس؛

انتقاد نخست‌وزیر انگلیس از شبکه‌های اجتماعی: تلگرام، خانه تروریست‌ها و تبهکاران شده است

انتقاد نخست‌وزیر انگلیس از شبکه‌های اجتماعی; تلگرام، خانه تروریست‌ها و تبهکاران شده است
کد خبر: 271066/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/06 ساعت: 6:40 PM


نخست وزیر بریتانیا در سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر شبکه های اجتماعی فشار وارد کرده تا برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی اقدامات بیشتری انجام دهند.به گزارش سرویس سیاسی   صبح قزوین ، ترزا می نخست وزیر بریتانیا در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس از شبکه های اجتماعی مثل توئیتر و فیس بوک خواسته است تا برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی کارهای بیشتری را انجام دهند.

وی از شرکت های بزرگ فناوری خواسته است تا محتواهای افراطی را شناسایی و آنها را حذف کنند. نخست وزیر بریتانیا از سرمایه گذاران شبکه های اجتماعی نیز خواسته است تا بر این شرکت ها فشار وارد کنند تا عملکرد خود را در خصوص مقابله با محتواهای افراطی و حمایت از تروریسم، بهبود بخشند.

وی افزود: این شرکت ها نمی توانند به سادگی کناری بایستند و از پلتفرم های آنها برای آزار و اذیت کودکان، برده داری مدرن یا گسترش محتواهای افراطی و تروریستی استفاده شود.

نخست وزیر بریتانیا طی ماه های اخیر بارها به نقش شرکت های فناوری و شبکه های اجتماعی در تسهیل تروریسم و افراط گرایی اشاره کرده است. ترزا می در ماه سپتامبر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز درباره این مساله صحبت کرده بود.

دولت بریتانیا اعلام کرده است که به پیشرفت هایی در زمینه مقابله شبکه های اجتماعی با محتواهای افراطی و تروریستی دست پیدا کرده است ولی خواستار انجام اقدامات بیشتری است.

ترزا می گفت: ما باید اقدامات بیشتری انجام دهیم، تا اینکه این گونه محتواها به طور خودکار حذف شود. این شرکت ها باید بیشترین تمرکز خود را بر روی این مسئولیت های اجتماعی اساسی شان قرار دهند.

وی همچنین به پیام رسان تلگرام نیز اشاره کرد و آن را متهم به تسهیل ارتباط توسط تروریست ها نمود و گفت: همان طور که این شرکت های بزرگ برای مقابله با محتواهای افراطی و تروریستی اقدام کنند، ما به واکنش در برابر پلتفرم های کوچک تر نیز نیاز داریم چرا که این پلتفرم های کوچک تر می تواند به سرعت به خانه تبهکاران و تروریست ها تبدیل شود. ما این مساله را مشاهده کرده ایم که این اتفاق با تلگرام می افتد. ما خواستار همکاری بیشتر از سوی پلتفرم های کوچک تر مثل این (تلگرام) هستیم. هیچ پلتفرمی نمی خواهد به عنوان "پلتفرم تروریست ها" شناخته و معروف شود.

فیلم کامل سخنرانی نخست وزیر انگلیس در مجمع جهانی اقتصاد در داووس را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.