استقرار توده هوای سرد تا اواخر هفته آینده در قزوین
سه شبه 20 آذر 1397

کارشناس هواشناسی استان اعلام کرد:

استقرار توده هوای سرد تا اواخر هفته آینده در قزوین

استقرار توده هوای سرد تا اواخر هفته آینده در قزوین
کد خبر: 271023/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/05 ساعت: 11:04 AM


کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین گفت: به لحاظ دمایی از یکشنبه کاهش شدید دما و پدیده یخبندان را خواهیم داشت؛ ضمن اینکه توده هوای سرد تا اواخر هفته آینده در سطح منطقه مستقر خواهد بود.ندا مشاطان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس آخرین نقشه‌هاي پیش یابی برای امروز(پنج شنبه) جوی پایدار بر منطقه حاکم است؛ از بامداد فردا جمعه سامانه بارشی فعالی وارد استان شده که تا یکشنبه به تناوب منطقه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: در ابتدا برای روز جمعه بارش‌ها بصورت باران و برف بوده و سپس با تقویت این سامانه بارشی و همراهی آن با توده هوای سرد شمالی بویژه برای روز شنبه بارش‌ها بصورت برف و از گسترش بیشتری برخوردار خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان قزوین اذعان کرد: با توجه به نفوذ پرفشار در منطقه برای روزهای شنبه و یکشنبه وزش بادهای شدید و سرد شمالی و در پاره ای مناطق پدیده کولاک نیز پیش بینی می‌شود.

وی ابراز کرد: به لحاظ دمایی از یکشنبه کاهش شدید دما و پدیده یخبندان را خواهیم داشت؛ ضمن اینکه توده هوای سرد تا اواخر هفته آینده در سطح منطقه مستقر خواهد بود.

مشاطان ابراز کرد: شرایط جوی پنجشنبه صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد اواخر وقت افزایش ابر، روز جمعه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران و برف گاهی وزش باد خواهد بود.

وی بیان کرد: برای روز شنبه ابری همراه با بارش برف گاهی وزش باد شدید پاره ای مناطق کولاک بتدریج کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان قزوین در پایان گفت: طی 24 ساعت گذشته کمینه دما مربوط به کوهین با دمای 2 درجه زیر صفر و بیشینه دما مربوط به رازمیان با دمای 17 درجه سانتی گراد بود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.