شکرگزاری عامل برکت در زندگی است
چهار شنبه 3 بهمن 1397

کارشناس امور خانواده:

شکرگزاری عامل برکت در زندگی است/ چشم‌وهم‌چشمی از دلایل اصلی طلاق است

شکرگزاری عامل برکت در زندگی است/ چشم‌وهم‌چشمی از دلایل اصلی طلاق است
کد خبر: 270968/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/03 ساعت: 3:32 PM


کارشناس خانواده گفت: هرکس درباره زندگی خود تکلیف دارد و نباید اهل مقایسه زندگی خود با دیگران باشد؛ یکی از دلایل اصلی طلاق و آسیب‌های اجتماعی چشم و هم چشمی است مقایسه کردن برکت زندگی را از بین می‌برد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سعید عزیزی، کارشناس امور خانواده در مراسم تجلیل از خادمان امامزاده حسین(ع) قزوین اظهار کرد: در گذشته پول به این میزان نبود؛ اما برکت‌ها در زندگی مردم بیشتر بود اما امروز پول بیشتری نسبت به گذشته در دست مردم است اما برکت به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه نوع نگاه به زندگی و در کل سبک زندگی تغییر کرده است، افزود: برکت مقدار پول نیست بلکه ثمره پول است، امروز بی برکتی عمر، مال و علم، زمان به علت تغییر سبک زندگی همه ماست، خوش به حال افرادی می‌دانند خدمت به اهل بیت چقدر برکت دارد.

این کارشناس رسانه ملی با اشاره به فرمول‌های سبک زندگی موفق عنوان کرد: زندگی خود را نباید با کسی مقایسه کنیم مقایسه تحقیر خلقت است.

وی ادامه داد: خداوند اثر انگشت انسان‌ها را شبیه هم قرار نداده تا انسان‌ها شرایطشون شبیه هم نباشد؛ خداوند انسان‌ها را در رنج و سختی آفریده تا آنها را مورد آزمایش و امتحان قرار دهد.

دومین فرمول سبک زندگی موفق شاکر بودن است

عزیزی بیان کرد: هرکس درباره زندگی خود تکلیف دارد و نباید اهل مقایسه زندگی خود با دیگران باشد؛ یکی از دلایل اصلی طلاق و آسیب‌های اجتماعی چشم و هم چشمی است مقایسه کردن برکت زندگی را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه دومین فرمول سبک زندگی موفق شاکر بودن است، گفت: باید در زندگی نسبت به هرچه داریم و هرآنچه نداریم شاکر باشیم، شکرگزاری عامل برکت در زندگی خواهد بود.

کارشناس امور خانواده بیان کرد: گاهی استجابت نشدن برخی حاجات برای ما منفعت و برکت دارد اما گاهی ما با اصرار دنبال خواسته‌های خود هستیم و به این واقف نیستیم که شاید این خواسته برای ما شری به دنبال داشته باشد.

وی بیان کرد: شکرگزاری فقط مخصوص به خالق نیست بلکه ما باید نسبت به مخلوق خداوند هم شکرگزار باشیم، ما باید در خانواده شکرگزاری پدر و مادر و فرزندان را نسبت به یکدیگر تعریف کنیم در این صورت حرمت‌ها در خانواده حفظ می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: مردان ما اگر در منزل به صحبت‌های همسران خود گوش دهند بانوان به آرامش روانی دست پیدا می‌کنند، افسردگی مزمن بسیاری از زن‌ها به علت شنیده شدن صحبت‌های آنها توسط شوهرانشان است.

فقط کار خالص و عمل صالح در آسمان‌ها ثبت می‌شود

وی اضافه کرد: یک زن در طول روز توانایی صحبت 24 هزارکلمه و یک مرد 8 هزارکلمه را دارد؛ مردان ما باید خوب گوش کردن را یاد بگیرند نه اینکه در پاسخ صحبت‌های آنها راهکار ارائه دهیم؛ باید محبت و دوست داشتن خود را نسبت به همسرمان در کلام و بیان خود نشان دهیم.

این کارشناس رسانه ملی ابراز کرد: زنان در مقابل مردان باید تشکری بصری داشته باشند تا تشکر کلامی، اگر زنان می‌خواهند مردان را در خانواده در جایگاه اصلی خود قرار دهند باید در مقابل فرزندان احترام وی را حفظ کنند.

وی ابراز کرد: خدای متعال می‌فرماید؛" اگر شکرگزار باشید به شما برکت خواهد داد،" برخی مفسران برکت در این آیه را افزایش ظرفیت آدمی در زندگی تعبیر کرده اند؛ یعنی به جایی می‌رسیم که همچون بانوی بی بدیل کربلا دارای ظرفیت و صبر عظیم می‌شویم.

این کارشناس امور خانواده عنوان کرد: سومین فرمول سبک زندگی موفق این است که برای آسمان زندگی کنید در زمین خبری نیست، زمین لیاقت برخی عملکردها را ندارد؛ فقط کار خالص و عمل صالح در آسمان‌ها ثبت می‌شود.

وی گفت: البته گاهی برای کسب آسمان به شدت زمین می‌خوریم حضرت یوسف به ته چاه رفت اما شکرگذاری کرد و عزیز مصر شد، باید صبر کرد و شکایت نکنیم و به برکت صبر بر حل مشکلات باور داشته باشیم.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.