اجرای طرح "سه‌شنبه‌های مهدوی" در قزوین
چهار شنبه 3 بهمن 1397

مسئول کمیته خادمان شهدای قزوین خبرداد:

اجرای طرح "سه‌شنبه‌های مهدوی" در قزوین

اجرای طرح"سه‌شنبه‌های مهدوی" در قزوین
کد خبر: 270962/ کدخبرنگار : 64/ تاریخ انتشار: 1396/11/03 ساعت: 11:23 AM


مسئول کمیته خادمین شهدا استان از اجرای طرح سه‌شنبه‌های مهدوی با هدف معرفی الگوی صحیح انتظار در قزوین خبر داد.معصومه سیمیاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین در خصوص هدف طرح سه‌شنبه‌های مهدوی که به تازگی در قزوین شکل گرفته است، اظهار کرد: سه شنبه‌های مهدوی یک جریان است، جریانی که با هدف معرفی الگوی انتظار در عصر ظهور شکل گرفته است.

وی افزود: طرح سه شنبه‌های مهدوی یک تلنگر برای همه ما است تا یادآور شد در دنیای امروزی که درگیر روزمرگی شده‌ایم باید منتظر ظهور مولا و امام غائب خود باشیم.

این مسئول در ادامه به برنامه‌های این طرح در آینده اشاره کرد و گفت: در راستای معرفی الگوی صحیح انتظار، برنامه‌هایی از جمله معرفی سبک زندگی مهدوی، بیداری اسلامی، طب اسلامی و اهداف فرهنگی و اجتماعی را در مسیر پیشرو خواهیم داشت.

سیمیاری به اقدامات صورت گرفته در این مدت اشاره و بیان کرد: کمیته خادمین شهدا بیش از 300 خادم خانم عضو دارد که بخشی از این افراد در این امر مشارکت دارند و اقدامات شکل گرفته به همت این افراد است.

وی قزوین افزود: تشکیل کمیته مهدویت شامل هیئت اندیشه ورز، هیئت فرهنگی و هیئت مدیریت نیروی انسانی است که با توجه به مناسبت‌ها و رویدادهای اجتماعی محتوای فرهنگی کار تعیین می‌شود.

مسئول کمیته خادمین شهدا استان ادامه داد: تاکنون در حوزه‌های اجتماعی به موضوع خوشرویی تجدید عهد و پیمان جهت مقدمه‌سازی ظهور پرداخته شده است.

سیمیاری با اشاره به گذشت یک ماه از آغاز این طرح تصریح کرد: حدود یک ماه از برگزاری این برنامه می‌گذرد اما بیش از 3 ماه کارتحقیقاتی و میدانی برای شروع برنامه انجام شده است و یک جمع 50 نفره در اجرای این برنامه فعالیت دارند.

وی به برنامه‌های پیشرو اشاره و اظهار کرد: طی هفته‌های آینده در نظر داریم با کمک سایر نهادهای فرهنگی، حوزوی، اجتماعی کار را گسترش دهیم تا این جریان با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند و حرکت فرهنگی تاثیرگذاری بین آحاد مردم جامعه باشد.

مسئول کمیته خادمین شهدا استان قزوین اضافه کرد: در همین خصوص در نظر داریم که ایستگاه کودک، ایستگاه سبک زندگی مهدوی، ایستگاه سلامت را در هفته‌های پیش رو به مجموعه اضافه کنیم و در هفته‌ها و ماه‌های آتی برنامه‌های دیگری نیز اضافه خواهد شد.

سیمیاری با اشاره به میزان تاثیرگذاری این طرح، بیان کرد: برنامه ای که به نام اهل بیت شکل بگیرد با عنایت خاصه ایشان مورد توجه قرار می گیرد، این برنامه نیز تاثیر بسیار زیادی بین مردم شهر داشته و با شوق و اشتیاق بسیاری از سمت مردم مواجه گردیده که ما را بیش از پیش به ادامه این راه و برگزاری هرچه بهتر این برنامه ترغیب می‌کند.

وی در خاتمه به معرفی کانال‌های ارتباطی این طرح اشاره کرد و گفت: به منظور معرفی برنامه‌های طرح سه شنبه‌های مهدوی گروه تلگرامی seshanbe_mahdavi_qazvin@ و صفحه ایستاگرامی 3shanbemahdavi تشکیل شده که اخبار و تصاویر برنامه در این صفحات منتشر می‌شود.

انتهای پیام/9003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.