سامانه "جامع اطلاعات مردمی" در قزوین راه‌اندازی شد
پنج شنبه 22 آذر 1397

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان:

سامانه "جامع اطلاعات مردمی" در قزوین راه‌اندازی شد

سامانه"جامع اطلاعات مردمی" در قزوین راه‌اندازی شد
کد خبر: 270946/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/03 ساعت: 9:52 AM


معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین از راه اندازی سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در استان قزوین خبر داد.منصور مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اجرای مفاد بند پنجم اصل یکصدوپنجاه وششم قانون اساسی اظهار کرد: کوشش برای صیانت از ارزش‌های انسانی، اخلاق و هنجارهای جامعه اسلامی و نیز دورنگهداشت جامعه از آسیب‌های مبتلابه در دستور کار معاونت پیشگیری قرار گرفته است.

وی افزود: بسیاری از انحرافات، بزه و جرایم را بامشارکت دانشگاه‌ها، نهادهای دولتی و غیردولتی و اهتمام سایر دستگاه‌ها و همچنین کار مطالعاتی مستمرمی توان کاهش داد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین اذعان کرد: در همین راستا اهتمام مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در برگزاری کارگاه علمی، کاربردی و پژوهشی و گردهم آییِ اساتید، معاونین و کارشناسان پژوهشی دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی استان قزوین و مدیران مراکز علمی و پژوهشی استان قزوین گواه این موضوع است.

وی ابراز کرد: ارتقاء سطح مشارکت و رویکرد پیشگیرانه در تأمین پژوهش‌های موثر در نظام پیشگیری استان قزوین ضرورتی اجتناب ناپذیر به شمار می‌آید و ایجاد زمینه تعامل علمی برای تحقق این مهم راهبرد اصولی برای تحقق اهداف پیشگیرانه، ارتقاء شاخص‌های سلامت فردی، اجتماعی، اداری و پیشگیری از پیدایش و بروز آسیب‌های اجتماعی است.

مختاری با اشاره به مغفول ماندن نقش پژوهش علمی در پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد: همگرایی و هم افزایی با پژوهشگران و الصاق پیوست پیشگیری در تهیه و تدوین طرح‌ها و برنامه‌های سال 97 از سوی کلیه دستگاه‌های اجرایی شده است.

این مسئول همچنین از راه اندازی سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در استان قزوین خبر داد.

وی افزود: این سامانه توسط قوه قضاییه تعبیه شده است و افراد می‌توانند با عضویت در سامانه و درج موضوعاتی که آسیب اجتماعی است؛ مراتب را به قوه قضاییه اطلاع داده تا سیستم مطالب را به صورت هوشمند به مراجع ذیربط جهت بررسی اعلام کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.