بدهی 254 میلیاردی شهرداری قزوین به بانک شهر
شنبه 27 بهمن 1397

عضو شورای شهر قزوین خبر داد:

بدهی 254 میلیاردی شهرداری قزوین به بانک شهر

بدهی 254 میلیاردی شهرداری قزوین به بانک شهر
کد خبر: 270902/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/01 ساعت: 12:22 PM


عضو شورای شهر قزوین گفت: پرداخت بدهی 254 میلیاردی شهرداری به بانک شهر درسال 97 مورد توجه شهردار قزوین قرار بگیرد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فرج الله فصیحی رامندی، عضو شورای شهر قزوین شب گذشته(شنبه) در جلسه شورای شهر در جریان ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری اظهار کرد: شهرداری 135 میلیارد تومان درقالب عوارض نوسازی، عوارض پسماند، بدهی دستگاه‌های دولتی و سایر موارد از شهروندان و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی طلبکار است.

وی افزود: به ازای این مبلغ و حتی 30 درصد بالاتر از آن، براساس وامهایی که در سال‌های قبل دریافت شده، 160 میلیارد تومان با محاسبه ماهانه 8 میلیارد تومان دیرکرد به بانک شهر بدهکاریم.

این مسئول بیان کرد: یک اشکال وجود دارد، اینکه ما برای اخذ طلب خود از مردم یک ریال یک ریال افزایش نمی‌دهیم و حتی با درنظر گرفتن تخفیفات، وصولی ما کمتر از رقمدرنظرگرفته شده می‌شود.

فصیحی رامندی اذعان کرد: به ازای رقمی که به بانک بدهکاریم، ماهانه 8 میلیارد تومان دیرکرد پرداخت می‌کنیم، این در یک پروسه زمانی طولانی ما را به وضعیت سختی می‌کشاند، مانند کسی می‌شویم که نزولی را گرفته و هرچه بدهی را پرداخت می‌کند، باز هم اصل بدهی پای برجاست.

وی تصریح کرد: خواهشمندم به عنوان موضوعی حیاتی برای شهرداری در سال 97، از هر راهی که ممکن است، مثلا اموال و دارایی‌ها، ساختمان‌ها، پروژه‌های نیمه تمام و حتی اگر بناست سهام خود را در بانک شهر بدهیم تا این بدهی مستمر، تسویه شود، انجام دهیم تا به وضعیت مطلوبی دست پیدا کنیم.

عضو شورای شهر قزوین گفت: این موضوع به طور حتم در بودجه بررسی خواهد شد و از شهردار محترم نیز می‌خواهم به این مهم توجه داشته باشند تا در سال 97 با بانک شهر به حد معقولی برسیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.