جرائم خشن در اسفرورین 80 درصد کاهش داشته است
سه شبه 27 آذر 1397

رییس حوزه قضایی اسفرورین:

جرائم خشن در اسفرورین 80 درصد کاهش داشته است

 جرائم خشن در اسفرورین 80 درصد کاهش داشته است
کد خبر: 270838/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/10/30 ساعت: 8:41 AM


رییس حوزه قضایی بخش اسفرورین گفت: افزايش سطح اطلاعات افراد و فرهنگ سازي صورت گرفته در راستاي پيشگيري از وقوع جرم در كنار برخورد قاطع و سريع با بر هم زنندگان امنيت و آسايش مردم باعث كاهش جرايم بوده است.جواد افشاري، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: در طي سال‌های اخير با همكاري مردم فهيم بخش اسفرورين و فرهنگ سازي توسط مسئولين و روحانيون دلسوز و تلاش همكاران قضايي و اداري اين حوزه قضايي جرايم در این بخش كاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از عناوین مجرمانه در بخش اسفرورین کاهش چشم گیری داشته ایم، افزود: جرايم خشن از جمله نزاع‌هاي دسته جمعي و استفاده از سلاح‌هاي شكاري تا حدود هشتاد درصد كاهش داشته است.

رییس حوزه قضایی بخش اسفرورین بیان کرد: افزايش سطح اطلاعات افراد و فرهنگ سازي صورت گرفته در راستاي پيشگيري از وقوع جرم با بكارگيري عناصر موثر و با نفوذ بين مردم در كنار برخورد قاطع و سريع با بر هم زنندگان امنيت و آسايش مردم باعث كاهش جرايم بوده است.

وی با اشاره به نقش مهم مردم در کاهش جرائم تصریح کرد: اگر جامعه در مقابل جرم و آسیب بی تفاوت باشد زمینه ارتکاب جرائم عمومی افزایش پیدا می‌کند و مقابله با بزهکاری تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست ومردم و سایر سازمان‌ها با مشارکت جمعی نقش مهمی در پیشگیری و مقابله ایفا می‌کنند.

افشاري در پايان عنوان کرد: دستگاه قضايي در جهت برقراري امنيت براي مردم با همكاري آنها هنجار شكنان را شناسايي و قاطعانه با آنها برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.