آموزش‌وپرورش مهارت‌آموزی را اولویت قرار دهد
پنج شنبه 27 دی 1397

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس:

آموزش‌وپرورش مهارت‌آموزی را اولویت قرار دهد/ در تبدیل علم به ثروت ضعیف عمل کردیم

آموزش‌وپرورش مهارت‌آموزی را اولویت قرار دهد/ در تبدیل علم به ثروت ضعیف عمل کردیم
کد خبر: 270771/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/28 ساعت: 10:52 AM


رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: اکنون کشور در تولید علم در قله منطقه قرار دارد اما در تبدیل این علم به ثروت و ایجاد تحرک و توسعه اقتصادی نتوانستیم توفیق داشته باشیم که باید در این زمینه نیز بسیار تلاش کنیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ داود محمدی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس پیش از ظهر امروز(پنج‌شنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: علم و دانش و فرهیختگی باعث چیرگی و برتری کشور در عرصه‌های مختلف می‌شود که کانون اصلی تحقق این امر در آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع آموزش و پرورش در رشد و توسعه کشور افزود: ۱۲ سال از عمر فرزندان ما در مدارس و به دست معلمان و فرهنگیان سپرده شده که در راستای شکوفایی و پرورش آنها حداکثر اثرگذاری را دارند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: ارتباط دوسویه بین معلم و متعلم دارای اهمیت بسیاری است و دانش‌آموزان باید طوری تربیت شوند که جرات اظهار وجود و ابراز عقیده و بحث در کلاس‌های درس را داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت شناسایی و کشف استعدادها عنوان کرد: در مدارس باید به جای انباشت محفوظات به خلاقیت و ابتکارات دانش‌آموزان توجه داشت چراکه این استعدادها می‌توانند در پیشرفت آینده کشور تحول ایجاد کنند.

محمدی تصریح کرد: باید در مدارس علاوه بر علم آموزی، مهارت آموزی را به معنای واقعی کلمه به دانش‌آموزان آموزش دهیم تا در مهارت‌های زندگی اجتماعی و سایر ابعاد به توانایی برسند.

وی ادامه داد: پایه تولید علم در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و آموزش و پرورش در تعالی و رشد و شکوفایی دانش‌آموزان می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

این مسئول با اشاره به ضرورت تولید ثروت از علم عنوان کرد: اکنون کشور در تولید علم در قله منطقه قرار دارد اما در تبدیل این علم به ثروت و ایجاد تحرک و توسعه اقتصادی نتوانستیم توفیق داشته باشیم که باید در این زمینه نیز بسیار تلاش کنیم.

وی ادامه داد: حضور خیرین در عرصه‌های مختلف آموزش و پرورش بسیار چشمگیر است و آموزش و پرورش در بهره‌مندی از ظرفیت مردمی از سایر دستگاه‌ها موفق عمل کرده است.

محمدی بیان کرد: باید در این حوزه دیدگاه‌مان را کمی به سمت توجه به مسائل نرم افزاری، پژوهش و تحقیقات در کنار مسائل سخت افزاری تغییر دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز کاروان ترقی و توسعه به سمتی حرکت می‌کند که اگر کمی غفلت کنیم از این کاروان دور می‌شویم؛ چراکه امروز بهره‌گیری از فضاهای مجازی و اینترنتی یک موضوع مورد توجه دقیق کشورهای جهان است.

این مسئول تصریح کرد: آموزش و پرورش باید روزآمد باشد و مهارت آموزی را سرلوحه امور خود قرار دهد و امروز در حوزه دفاعی و تولید علم جزو کشورهای مطرح هستیم که این امر را باید به حوزه اقتصادی هم تعمیم دهیم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس بیان کرد: آموزش و پرورش یکی از کانون‌های امیدآفرین است چراکه اگر در این حوزه خوب کار شود می‌توانیم جایگاه خوبی در سایر عرصه‌ها داشته باشیم.
انتهای پیام/۷۰۰۳


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.