طرح بیمه زنان خانه دار اجرا می‌شود
سه شبه 30 بهمن 1397

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین:

طرح بیمه زنان خانه دار اجرا می‌شود

طرح بیمه زنان خانه دار اجرا می‌شود
کد خبر: 270745/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/27 ساعت: 2:04 PM


مشاور استاندار ومدیر کل امور بانوان وخانواده از بیمه زنان خانه دار خبر داد.معصومه مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: بیمه زنان خانه دار شهری، روستایی و عشایری همواره یکی از دغدغه‌های حوزه زنان بوده و امروزه شاهد آن هستیم که با همت یکی از صندوق‌های 4 گانه تحت نظر دولت این بیمه محقق شده است.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی روستایی وعشایری با نرخ حق بیمه تعیین شده 15% زنان خانه دار را بیمه می‌کند که از این میزان 10%آن را دولت به عنوان کارفرما پرداخت خواهد کرد و 5% ما بقی را بیمه شده می‌پردازد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به مزایای این بیمه عنوان کرد: مزایای بازنشستگی، مزایای از کار افتادگی، مزایای مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق مابین صندوق‌های دولتی از مهمترین مزایای این بیمه است.

مرادیان اذعان کرد: برای سال 97 علاوه بر منابع سال 96 بیش از 15 میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت افزایش تعداد پوشش زنان خانه دار در این صندوق از طرف دولت در نظر گرفته شده است.

مشاور استاندار گفت: در همین راستا اولین کارگزاری ویژه بانوان در استان قزوین جهت ارائه خدمات بیمه ای به طور خاص به بانوان استان راه اندازی خواهد شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.