بیش از 800 نفر در طرح "خادمیاری رضوی" ثبت‌نام کردند
سه شبه 20 آذر 1397

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی قزوین:

بیش از 800 نفر در طرح "خادمیاری رضوی" ثبت‌نام کردند

بیش از 800 نفر در طرح"خادمیاری رضوی" ثبت‌نام کردند
کد خبر: 270522/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1396/10/21 ساعت: 2:02 PM


سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح خادمیاران رضوی در استان، تاکنون 720 نفر حضوری و 130 نفر به صورت اینترنتی در سایت آستان قدس رضوی ثبت‌نام کرده‌اند.علی نبیئی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: خدمت به زائران بارگاه منور رضوی، آرزوی قلبی بسیاری از مسلمانان می‌باشد؛ اما به دلیل محدودیت پذیرش این توفیق تنها نصیب عده معدودی شده است.

وی افزود: آستان قدس رضوی در دوره جدید مدیریتی تلاش دارد؛ با توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم و در قالب طرح بزرگ خادمیاران رضوی، توانمندی‌های همه ارادتمندان در سراسر کشور را برای خدمت به اقشار مختلف مردم سازماندهی کند.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین خاطرنشان کرد: براساس رویکرد جدید آستان قدس رضوی، عموم علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند خادمیار حرم مطهر رضوی باشند.

وی ادامه داد: علاقمندان برای شرکت در طرح خادمیار حرم مطهر رضوی، در ابتدا باید فرم تقاضای خود را ارسال کرده و شرایط اولیه را کسب کنند؛ سپس با گذراندن دوره اولیه خدمت به مستمندان و محرومان و یا همکاری تخصصی، از توفیق خدمت به زائران بارگاه منور رضوی نیز بهره‌مند شوند.

فعالیت 13 کانون خادمیاری در مساجد استان قزوین

وی با اشاره به محورهای خدمت خادمیاران رضوی بیان کرد: خادمیاران رضوی می‌توانند به عنوان خادمیاران زیارت در قالب خدمت به زیارت اولی‌ها و زائران محروم، خادمیاران وقف و نذر، خادمیاران فرهنگی و آموزشی، خادمیاران اطعام و حمایت مالی از محرومین، خادمیاران ستادی، خادمیاران بهداشت و درمان، خادمیاران کارآفرینی و اشتغال و خادمیاران اردوهای جهادی و فنی مهندسی فعالیت کنند.

نبیئی تصریح کرد: خادمیاران رضوی همچنین می‌توانند به صورت تخصصی در قالب خادمیاران خانواده و ازدواج، خادمیاران شعرا و مداحان، خادمیاران علمی و خادمیاران تبلیغی با موسسات آستان قدس همکاری داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: از خردادماه سال ۱۳۹۶ ثبت‌نام به صورت حضوری در نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین آغاز شد و تا به امروز ۷۲۰ نفر به صورت حضوری و ۱۳۰ نفر بصورت اینترنتی در سایت آستان قدس رضوی ثبت‌نام کرده‌اند.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی استان قزوین افزود: تاکنون 490 خادمیار رضوی مرحله اول آموزش را گذرانده و ۵۰ خادمیار دیگر نیز با توجه به اتمام مراحل آموزش، تاییده گزینش و اتمام ۶ ماه فعالیت و حضور در دفتر نمایندگی به مشهد مقدس معرفی شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت کانون خادمیاران رضوی در استان گفت: تابه امروز 3 کانون خادمیار تخصصی، کانون بهداشت و درمان، کانون حقوق‌دانان و کانون حوزه علمیه خواهران و 13 کانون خادمیاری در مساجد استان قزوین تاسیس شده و همچنین ۵ دفترنمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان‌های قزوین آغاز به فعالیت کرده‌اند.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.