مسئولان برای رفع مشکلات معیشتی، تولید و اشتغال اقدام جدی کنن
سه شبه 20 آذر 1397

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس:

مسئولان برای رفع مشکلات معیشتی، تولید و اشتغال اقدام جدی کنند

کد خبر: 270517/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1396/10/21 ساعت: 12:53 PM


رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: یکی از ارکان اصلی که بهانه دست برخی از افراد اغتشاگر داد، مسایل اقتصادی بود؛ بنابراین برنامه‌های مسئولان باید به سمت رفع مشکلات معیشتی، اقتصاد مردم، تولید و اشتغال حرکت کند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس پیش از ظهر امروز(پنج شنبه) در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر در سالن اجتماعات قائم اظهار کرد: امروز رسانه و خبرنگاری تنها یک شغل نیست بلکه اگر خوب نگاه کنیم یک هنر است و اصحاب رسانه به عنوان آیینه تمام نمای اجتماع و مردم خود به شمار می‌روند که باید مسائل مردم و جامعه را بازتاب دهند.

وی افزود: قطع به یقین بازتاب مشکلات مردم کار بسیاری سختی است و از عهده هر کسی برنمی‌آید که حق مطلب را آنگونه که شایسته است، ادا کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در چنین شرایطی است که خبرنگار ما اثرگذاری داشته و جهت دهی مثبت و امید آفرینی دارد؛ اصحاب رسانه استان در این زمینه گام‌های بلندی برای تنویر افکار عمومی و انعکاس نظرات مردم برداشته اند.

وی با اشاره به کالبدگشایی رمز ماندگاری رسانه‌ها و اخبار عنوان کرد: صداقت به عنوان کلید تمام اصحاب رسانه می‌تواند نقش مهمی در ماندگاری آن ایفا کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تصریح کرد: خبرنگاران ما با تمام مشکلاتی که پیش روی آنان وجود دارد، توانسته اند قدم‌های بلندی بردارند که نمونه آن در اغتشاشات اخیر بود.

محمدی افزود: الحمدالله پس از بصیرت و هوشیاری مردم کسانی که توانستند اثربخشی خوبی در مقابله با اغتشاشات اخیر داشته باشند، اصحاب رسانه بودند.

وی با بیان اینکه هر رسانه باید آیینه زمان خود باشد تا اگر۱۰۰ سال دیگر هم کسی این رسانه را مطالعه کرد متوجه برهه فعالیت آن شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه در عصر انفجار اطلاعات هستیم صاحبان رسانه در جهت دهی و اعتلای فرهنگ عمومی جامعه نقش بسیار بارزی ایفا می‌کنند.

این مسئول بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی یکی از مشکلات جامعه است که گاهی مورد سوءاستفاده دیگران قرار گرفته و موجب اغتشاش می‌شود؛ بنابراین اصحاب رسانه در پرورش مطالبی که می‌تواند اندیشه جامعه را تعالی بخشد، اثرگذار است.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه در خط مقدم این صف قرار دارند و می‌توانند با روشنگری جامعه را به سوی تعالی و کمال سوق دهند؛ تنگناهایی که خبرنگاران با آن درگیر هستند کمترین اثر را در فعالیت آنان داشته است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس با اشاره به اینکه مطبوعات استان از جایگاه خوب و در خور ستایشی برخوردارند، ابراز کرد: رسالت اصحاب رسانه حفظ انسجام ملی، وحدت بین گروه‌‎های مختلف سیاسی و نشان دادن صلابت و انسجام ملت ایران به تمام دنیا است.

محمدی تصریح کرد: در وهله بعد رسانه‌ها، تأکید بر غیرت دینی، انقلابی و روحیه بسیجی دارند که می‌تواند ما را از تنگناهای مختلفی مانند اشتغال که جامعه ما را آزار می‌دهد؛ رهایی بخشد.

وی با بیان اینکه در یک حرکت معمولی و عادی نمی‌توانیم از پس مشکلات برآییم، گفت: در شرایطی که کشور در بسیاری از حوزه‌ها از جمله فناوری و نظامی جایگاه فوق العاده ای در دنیا دارد، در حوزه اشتغال، تولید و کسب و کار با مشکلات زیادی روبروست.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس اذعان کرد: ایران در حوزه کسب و کار در سال ۲۰۱۶ رتبه ۱۱۸ را در دنیا داشت و در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۲۴ تنزل پیدا کرد؛ این در شرایطی است که در سال ۱۴۰۴ باید در تمام حوزه‌ها از جمله تولید و اشتغال به قله رسیده باشیم بنابراین باید با روحیه جهادی کار کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی اضافه کرد: سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که در هر حوزه وظایفی دارند هم باید پای کار بیایند زیرا یکی از ارکان اصلی که بهانه دست برخی از افراد اغتشاگر داد، مسال اقتصادی بود؛ بنابراین برنامه‌های مسئولان باید به سمت رفع مشکلات معیشتی، اقتصاد مردم، تولید و اشتغال حرکت کند.

محمدی یادآور شد: تلاش کردیم حداقل زبان گویای خبرنگاران در مجلس باشیم و مسئولان هم پاسخ دادند در حال ظرفیت سازی برای رفع مشکلات خبرنگاران هستیم.
انتهای پیام/۴۰۰۱/


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.