برخی پیام آشکار این حوادث را توجیه می کنند
شنبه 24 آذر 1397

گلایه مندی آیت الله مکارم شیرازی از مسئولان کشور؛

برخی پیام آشکار این حوادث را توجیه می کنند/ تلگرام همچنان لجن‌زار متعفنی است

برخی پیام آشکار این حوادث را توجیه می کنند/ تلگرام همچنان لجن‌زار متعفنی است
کد خبر: 270251/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/10/14 ساعت: 10:59 AM


آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه تلگرام همچنان لجن‌زار متعفنی است، گفت: برخی پیام آشکار این حوادث را توجیه می کنند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،  آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه امروز خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت:زمانی که مردم برای مطالبات خود گوش شنوایی پیدا نکردند به سراغ تظاهرات خیابانی رفتند و از این طریق فریاد خود را به گوش مسئولان برسانند تا پشت درهای بسته برای آنها تصمیم‌گیری نکنند.

وی ادامه داد: پس از این جریان جمعی شامل ضد انقلاب، منافقان و افراد فریب خورده به آنها پیوستند و ابتکار عمل را از دست آنها گرفتند و به ویرانگری و اهانت به همه مقدسات پرداختند.

این مرجع تقلید با اشاره به استفاده شیاطین خارجی از فضای مجازی، گفت: آنها خط اغتشاش را برای ویرانگری نشان دادند اما وقتی نقشه دشمنان بر ملأ شد، مردم با راهپیمایی پرشکوه خود پاسخ این گروه اندک را داده و خواهند داد.

وی بیان داشت: حقیقت این است که مسئولان چاره‌ای ندارند جز اینکه به درد دل مردم به طور مستقیم گوش فرا دهند و بهترین راه این است که در تمام طول سال زمانی را برای شنیدن مشکلات مردم تعیین کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی اضافه کرد: در این روز تعیین شده باید از نمایندگان، دانشجویان، کارگران، کسبه ، کشاورزان، صاحبان صنایع و... دعوت کنند تا در فضای باز و با حضور وزرا و مسئولان؛ مردم دردها و مشکلات خود را بگویند و راه‌حل خود را ارائه کنند و سپس رسیدگی و جمع‌بندی شود و نتیجه آن را در اختیار مسئولان بگذارند تا قوانین و برنامه‌ها بر اساس آن تنظیم شود البته این کار باید در طول سال ادامه پیدا کند.

وی ابراز داشت: بارها به مسئولان از رئیس جمهوری تا دیگران گفته شده که این فضای مجازی بلای جان شما است و نه تنها دین، ایمان، اخلاق و همه مقدسات را هدف می‌گیرد و فحشا را به درون خانه‌ها می‌فرستد و خانواده‌ها را از هم متلاشی می‌کند بلکه خطری برای نظام، انقلاب و امنیت جامعه است ولی گوش شنوایی نبود.

این مرجع تقلیدخاطرنشان کرد: اکنون آتش این فضا دامن همه آنها را گرفته و یک نفر مزدور موساد یا سیا در خارج نشسته و برای 10 میلیون به آسانی پیام می‌فرستد که فردا ساعتی همه بیرون بریزید و اغتشاش کنید و حتی طرز ساختن بمب‌های دست ساز را به آنها یاد می‌دهد.

وی افزود: از مسؤولان سؤال می‌شود که فضای مجازی که پدید آورنده آن دشمنان هستند و تمام اختیارات در دست آنها است و ما را برده خود می‌سازند آیا عاقلانه است که خود را در اختیار آنها بگذاریم؟

این استاد برجسته حوزه با بیان اینکه دشمنان هر کاری می‌توانند در این فضای مجازی کنند، عنوان داشت: بیایید از فرصت برای فضای مجازی با بهره‌گیری از کارشناسان آگاه استفاده کنید و آن را تکمیل کنید و آنچه مورد نیاز مردم است در آن بریزید و به جای لجن‌زار متعفن به نام تلگرام قرار دهید و امنیت، اخلاق، ایمان و سلامت جامعه را حفظ کنید و نگویید به طور موقت قطع کردیم و دوباره برمی‌گردیم.

وی ادامه داد: این شیاطین نیز دوباره برمی‌گردند و همان آش و همان کاسه است متاسفانه برخی تصمیم گرفتند به توجیه‌گری پرداخته و پیام آشکار این حوادث را فراموش کنند.

این مرجع تقلید یادآور شد: پیام این حوادث روشن است باید به مشکلات مردم رسیدگی کرد ولی گویا تصمیم گرفتند به توجیه‌گری بپردازند که این امر به راستی اشتباه بزرگی است در احادیث اسلامی آمده که افراد با ایمان و هوشیار از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شوند.

وی عنوان کرد: از ماموران انتظامی می‌خواهیم که اجازه ندهند بیش از این به اموال عمومی و خصوصی مردم صدمه بزنند وبه مقدسات اهانت کنند.

انتهای پیام/1404منبع خبر : دانا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.