۷۸ درصد پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌ها منجر به‌سازش شد
شنبه 24 آذر 1397

معاون اجتماعی استان قزوین:

۷۸ درصد پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌ها منجر به‌سازش شد

۷۸ درصد پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌ها منجر به‌سازش شد
کد خبر: 270188/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/12 ساعت: 1:30 PM


معاون اجتماعی استان قزوین از مصالحه ۷۸ درصدی پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره ومددکاری کلانتری ها در ۹ ماهه سال جاری در استان خبر داد.سرهنگ ایمانعلی محمد زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین در تشریح عملکرد ۹ ماهه مرکز مشاوره و دوایر مددکاری کلانتری‌ها به تشریح ضرورت خدمات مشاوره ای پرداخت و اظهار کرد: ارتقاء بهداشت روانی جامعه و آموزش مهارتهای زندگی به افراد از طریق خدمات مشاوره و مددکاری می‌تواند به کاهش آسیب‌های روانی یا اجتماعی و در نهایت کاهش جرم منجر شود.

وی ادمه داد: خیلی از جرایم و آسیب های اجتماعی موجود ناشی از فقدان آگاهی های عمومی جامعه و نحوه مدیریت بحرانهای زندگی و ناسازگاری انسان ها با محیط اجتماعی و خیلی دیگر نشات گرفته از روابط نامناسب خانوادگی و ناسازگاری های زناشویی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بیان کرد: بیشترین آمار مراجعین به کلانتری‌ها در حوزه خانواده است، حکایت از فراوانی اختلافات خانوادگی دارد خانواده‌هایی که دچار بحران شده و در واقع نیاز به خدمات فوری و تخصصی جهت رفع مشکل خود را دارند.

وی ادامه داد: بحرانی که علاوه بر امنیت فردی خود و فرزندانشان را نشانه گرفته است که در صورت حل نشدن شعله‌های آن دامن امنیت اجتماعی جامعه را نیز فرا خواهد گرفت.

محمدزاده با اشاره به اینکه ارتقاء بهداشت روانی جامعه و آموزش مهارت‌های زندگی به افراد، کاهش آسیب‌های روانی یا اجتماعی و در نهایت کاهش جرم را به دنبال دارد، افزود: در طی ۹ ماهه سال جاری، بالغ بر ۶ هزارو ۱۳۶ نفر به دوایر مددکاری کلانتری‌ها در سطح استان و شهرستان‌های تابعه مراجعه کرده اند که با تلاش مشاوران و مددکاران اجتماعی کوپ‌های تابعه ۷۸درصد آنها منجر به مصالحه شده است.

وی اضافه کرد: بیشتر پرونده‌های مصالحه شده در دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها مشکلات خانوادگی۵۰ درصد، نزاع و درگیری۲۹ درصد و حقوقی ۱۸ درصد بوده که با تلاش کارشناسان مشاوره و مددکاران کلانتری ها با چندین جلسه و پیگیری و رسیدگی به آن موفق به مصالحه آنها شده اند.

معاون اجتماعی استان قزوین عملکرد پلیس مشاوره را بیانگر نگرش جامعه محوری نیروی پلیس دانست که نتیجه کار آنها به تامین امنیت درجامعه منجر خواهد شد.

وی عنوان کرد: طرح مشاوره فعال از دیگر اقداماتی است که به همت کارشناسان مرکز مشاوره و مددکاران اجتماعی پلیس در جامعه هدف(مدارس- مساجد) اجرا که در طی ۹ ماهه امسال۱۱۴، جلسه آموزشی در سطح مدارس و مساجد، ادارات برگزار شد.

محمدزاده یادآورشد: تعداد ۹۰ جلسه آموزشی درسطح مدارس و در مقاطع مختلف تحصیلی توسط مشاوران و مددکاران کلانتری‌ها برگزار شده که در مجموع تعداد ۷ هزار و ۳۱۹ نفر از جلسات مشاوره ای کارشناسان مشاوره در این مدت بهره مند شدند.

معاون اجتماعی استان قزوین در پایان تصریح کرد: مرکز مشاوره آرامش همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات در حوزه خانواده، حقوقی، تربیتی، ازدواج است و شهروندان می‌توانند همه روزه به جزء ایام تعطیل در ساعات اداری به این مرکز مراجعه و یا با شماره ۲۱۸۳۴۵۶ به صورت تلفنی از خدمات مشاوره ای رایگان پلیس در این مرکر بهره مند شوند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.