بناهای تاریخی به صنعتگران و هنرمندان قزوینی واگذار می‌شود
سه شبه 27 آذر 1397

به منظور راه‌اندازی کارگاه صنایع دستی؛

بناهای تاریخی به صنعتگران و هنرمندان قزوینی واگذار می‌شود

بناهای تاریخی به صنعتگران و هنرمندان قزوینی واگذار می‌شود
کد خبر: 270187/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/12 ساعت: 1:03 PM


به منظور راه اندازی کارگاه صنایع دستی بناهای تاریخی به صنعتگران و هنرمندان قزوینی واگذار می‌شود.محمدعلی حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: به منظور ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از تولیدکنندگان فعال صنایع دستی، فضاهای تاریخی تحت تملک میراث فرهنگی با هدف تغییر کاربری برای راه اندازی کارگاه‌های تولید محصولات صنایع دستی در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، استان قزوین افزود: در مجلس طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی به تصویب رسید که به موجب آن سازمان میراث فرهنگی اجازه دارد؛ تا املاک در اختیار از جمله فضاهای مناسب در بناهای تاریخی را برای تولید و عرضه محصولات صنایع دستی با عقد قرار داد به فعالان این عرصه واگذار نماید.

وی اذعان کرد: پیرو تصویب این طرح و با توجه به ظرفیت‌های غنی استان قزوین در حوزه صنایع دستی و صنعتگران توانمندی که در این حوزه فعالیت دارند، عقد تفاهم‌نامه‌های کوتاه مدت با تولیدکنندگان فاقد کارگاه، جهت در اختیار قرار دادن بناهایی که در تملک میراث فرهنگی است در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول ادامه داد: با اجرای این طرح صنعتگران می‌توانند براساس استانداردهای صنایع دستی تولید و اشتغالزایی داشته و پس از خودکفایی و تقویت هنرمند و صنعتگر تولیدکننده این امکانات در اختیار تولیدکنندگان دیگر قرار می‌گیرد.

وی اجرای این طرح را علاوه بر توسعه و ترویج صنایع دستی، رونق گردشگری و آشنایی مردم با بناهای تاریخی دانست و تصریح کرد: با راه اندازی کارگاه‌های صنایع دستی در فضاهای تاریخی علاوه بر این‌که مراکز تولید و عرضه صنایع دستی در دسترس مردم و ساکنان محلات قرار می‌گیرد، بازدیدکنندگان در یک فضای تاریخی با روند تولید محصولات آشنا می‌شود که در رشد و رونق گردشگری استان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین یادآور شد: تاکنون بناهایی چون مجموعه تاریخی– فرهنگی سعدالسلطنه، خانه رئوفی، خانه زعیم، کلیسای کانتور، آب انبار آقا، آب انبار حکیم و آب انبار مسجد جامع، بازارچه دائمی صنایع بنای تاریخی داعی، موزه چهلستون جهت تولید و عرضه محصولات در اختیار صنعتگران قرار گرفته که امیدواریم از این طریق بتوانیم گامی موثر در حمایت از صنعتگران و رونق کسب و کار داخلی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برداریم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.