رئیس سازمان حج و زیارت برای مذاکرات حج ۹۷ عازم عربستان می شو
یکشبه 25 آذر 1397

سفر رئیس سازمان حج و زیارت به عربستان

رئیس سازمان حج و زیارت برای مذاکرات حج ۹۷ عازم عربستان می شود

رئیس سازمان حج و زیارت برای مذاکرات حج ۹۷ عازم عربستان می شود
کد خبر: 269967/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/10/06 ساعت: 11:38 AM


رئیس سازمان حج و زیارت در راس هیات رسمی به منظور مذاکره با مسئولان حج عربستان پیرامون حج سال 97 عازم عربستان می شود.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به هدف ایران برای سفر به عربستان اظهار کرد:همه ساله قبل از موسم حج، برنامه ها و الزامات اجرایی حج با مسئولان حج عربستان و دستگاه های مرتبط بحث می شود و در نهایت به توافقنامه ای به عنوان مبنای هماهنگی ها و تعهدات طرفین می انجامد که امسال نیز همین فرآیند پیش رو است.

رئیس سازمان حج و زیارت برای مذاکرات حج ۹۷ عازم عربستان می شود

رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان حج راسا نسبت به پذیرش دعوت عربستان برای انجام مذاکرات حج تصمیم گیری می کند، تصریح کرد: اصل تصمیم برای پذیرش دعوت و عزیمت هیات حج جمهوری اسلامی ایران و مذاکره با مسئولان حج عربستان برای حج سال ۹۷، به دلیل شرایط خاص حاکم بر روابط دو جانبه، دقیقا همان فرآیندی را طی کرد که برای مذاکرات حج گذشته نیز طی شده بود، قطعا سازمان حج در تلاش است برابر انتظارات مردم عزیز و مسئولان کشور،همانند حج ۹۶ زمینه انجام حجی عزتمندانه و آبرومند را فراهم کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به رضایتمندی حجاج ایرانی از شرایط و خدمات حج ۹۶، مهمترین اولویت مورد نظر هیئت را همچون سال گذشته، تحقق شرایط و بستر لازم و مناسب برای تامین امنیت و حفظ عزت و کرامت حجاج کشورمان و هم چنین تسهیل امور رفاهی و آسایش آنان در طول این سفر معنوی و توفیق هموطنان در انجام فریضه حج برشمرد.

 وی با ابراز امیدواری از اینکه با سفر هیئت، راه کارهای مورد نظر در این زمینه مشخص شود، افزود: قطعا یکی از محورهای مهم مذاکرات پیگیری موضوعات منا، شهدای منا و شهدای سقوط جرثقیل در حج سال 94 است.

 محمدی ادامه داد: تعیین تعداد حجاج اعزامی سال 97 یکی از موضوعات مورد گفت و گو در این مذاکرات خواهد بود و طبیعی است که عدد حجاج مبنای تمام برنامه ریزی های اجرایی بعدی حج 97 و ارائه خدمات اعم از روادید، اسکان، تغذیه، نقل و غیره خواهد بود.

وی گفت:تلاش خواهیم کرد نسبت به سال ۹۶ که تعداد حجاجمان ۸۶ هزار نفر بود، برای سال ۹۷ سهمیه بیشتری به ایران اختصاص داده شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اصولی که جمهوری اسلامی ایران سال گذشته بر آن تاکید داشت یعنی امنیت، عزت و کرامت حجاج،  همچنان مورد تاکید جدی ما است.

محمدی در خصوص زمان مذاکرات افزود: مذاکرات حج در سال گذشته خیلی دیر انجام شد اما زمان تعیین شده برای مذاکرات پیش رو، مناسب و تقریبا در اوایل دوره است.

لازم به ذکر است؛مذاکرات طولانی حج 96 که پس از یک سال وقفه در اعزام حجاج با موفقیت انجام شد، مبنای توافق نامه حج 96 و در پی آن تحقق حج عزتمندانه قرار گرفت که رضایت حجاج، مردم و مسئولان و مراجع عظام را به دنبال داشت.

انتهای پیام/1404منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.