۴ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده گیلانغرب احداث می‌شود
یکشبه 25 آذر 1397

رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان قزوین:

۴ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده گیلانغرب احداث می‌شود

۴ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده گیلانغرب احداث می‌شود
کد خبر: 269781/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/10/02 ساعت: 9:01 AM


رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان قزوین گفت: ۴ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن قزوین به عنوان استان معین در مناطق زلزله زده گیلانغرب احداث می‌شود.محسن کمانگیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با احساس تکلیف در کمک رسانی به آسیب دیدگان وارد صحنه شد و با تعیین شدن به عنوان استان معین فعالیت خود را دو چندان کرد.

وی افزود: از ۲۴ آبان ماه کارشناسان و تیم معین استان در شهرستان گیلانغرب مستقر شد و کار ارزیابی واحدهای آسیب دیده را آغاز کرد.

کمانگیر تصریح کرد: در مدت ۲۰ روز توانستیم ۱۸۹ روستا را مورد ارزیابی کارشناسی قرار دهیم و میزان درصد خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی منطقه مشخص شد.

رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان قزوین بیان کرد: در این روستاها تعداد ۱۶ هزار و ۱۸۷ واحد مسکونی آسیب دیده ارزیابی کارشناسی شد و توانستیم درصد تخریب را نیز تعیین کنیم.

کمانگیر اذعان کرد: در این منطقه باید ۴۷۰۰ واحد احداث و ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیر اساسی شود که این کار را انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: در حوزه عملیاتی استان قزوین در گیلانغرب تعداد ۴۰۰ واحد آواربرداری شد و ۱۲۰ واحد نیز پی کنی و در ۱۵ واحد فنداسیون اجرا شد و دیوار چینی ۵ واحد نیز تاکنون به پایان رسیده و آماده اجرای سقف شده است.

تشکیل ۵۰۰۰ فقره پرونده در مناطق زلزله زده

کمانگیر یادآورشد: توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تاکنون ۵۰۰۰ فقره پرونده در منطقه تشکیل شده و ۵۰۰ پرونده به بانک معرفی شده است تا بتوانند تسهیلات بلاعوض و وام ساخت دریافت کنند.

وی اضافه کرد:تاکنون ۱۵۰ مورد تسهیلات بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده است و این افراد در کنار تسهیلات بلاعوض، وام احداث و تعمیرات هم می‌گیرند.

این مسئول یادآورشد: در این راستا ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض در روستا و شش میلیون تومان در شهرها و وام بانکی معادل ۳۰ میلیون تومان در روستا و ۴۰ میلیون تومان در شهرها برای احداث پرداخت می‌شود.

از پیمانکاران باتجربه در ساخت استفاده می‌شود

این کارشناس بنیاد مسکن استان قزوین بیان کرد: برای کیفی سازی ساخت و سازها از پیمانکاران با تجربه که تاکنون در پروژه‌های بازسازی مشارکت کرده اند استفاده خواهد شد و این افراد در روستاها مستقر شده و خدمت رسانی می‎‌کنند.

کمانگیر اضافه کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما از این پس عملیات بازسازی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و در این راستا از مشارکت مردم نیز استفاده خواهیم کرد.

رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان قزوین اظهارداشت: در برنامه ریزی انجام شده مصمم هستیم در مدت ۱.۵ سال تعداد ۴ هزار واحد مسکونی را در منطقه زلزله زده شهرستان گیلانغرب احداث کنیم.

سرعت بازسازی بیشتر می‌شود

وی گفت: این واحدها با رعایت نکات فنی و استاندارد روز ساخته می‌شود و همه نقشه‌ها با استاندارد روز تهیه شده و کارشناسان ناظر هم در ۴۶ روستا مستقر شده اند.

کمانگیر اضافه کرد: در ساخت واحدها تلاش کرده ایم طراحی، معماری مناسب و استاندارد، نما و معماری اسلامی هم مورد توجه قرار گیرد تا واحدهایی مناسب و زیبا با کیفیت فنی و مقاوم برای روستاییان ساخته شود.

وی تصریح کرد: در حوزه اسکان موقت هم اقداماتی صورت گرفته و هر واحدی که هم اکنون غیرقابل سکونت است در دستور کار قرار گرفته و با توجه به این که قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار تعیین شده در این زمینه نیز با سرعت برای ساخت ونصب کانکس برای اسکان موقت هم اقدام لازم صورت گرفته است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.