حاشیه حضور بدون حجاب یانگوم در سفارت ایران
دو شنبه 19 آذر 1397

از تذکر ظریف به دیپلمات انگلیسی تا دیدار هاشمی با خانم بی حجاب؛

حاشیه حضور بدون حجاب یانگوم در سفارت ایران/ سفارت جزئی از خاک ایران است

حاشیه حضور بدون حجاب یانگوم در سفارت ایران/ سفارت جزئی از خاک ایران است
کد خبر: 269586/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/09/28 ساعت: 11:15 AM


اکنون که تصاویر بدون حجاب یانگوم درکنار پرچم ایران در سفارت ایران منتشر شده، شاید زمان مناسبی باشد که به مسئولان متولی گوشزد کنیم که عزت و اقتدار ملی در گرو این است که ابتدا قوانین کشور از سوی مقامات ما رعایت شوند و در صورتی که از قوانین شاید به ظاهر کوچک عبور کنیم مقدمه هنجار شکنی های بزرگتر از سوی کشورهای دیگر در قبال ایران فراهم می شود.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، در پی زلزله 7 ریشتری در کرمانشاه کمک های زیادی از مردم کشور جمع شد اما بسیاری از این کمک ها هم از خارج از کشور جمع آوری شده و به مناطق زلزله زده ارسال شد.

در همین راستا یکی از شخصیت هایی که به زلزله زدگان کمک کرد، خانم 'لی یانگ آئه' بازیگر مشهور سریال های کره ای که در ایران با نام 'یانگوم' شناخته می شد، بود.

چک 50هزار دلاری این بازیگر که در ایران علاقه مندان زیادی دارد توسط  'لی سونگ گیو' رئیس بنیاد کمک به معلولین کره جنوبی به حسن طاهریان سفیر کشورمان در کره جنوبی تحویل شد. این هنرپیشه کره ای، همزمان با اعطای کمک مذکور، خواهان انتقال مراتب اندوه و همدردی خود با زلزله زدگان کشورمان و احترام و علاقه خود به مردم کشورمان شده است.

ایران هم برای تشکر از این اقدام خدا دوستانه از یانگوم نمراتب تشکر را به عمل آورده و در همین راستا هاشمی وزیر بهداشت با حضور در سفارت ایران در کره جنوبی و اهدای هدیه ای کوچک از زحمات این بازیگر تشکر کرد.

این اقدامات اگرچه بشردوستانه بوده و باعث افزایش مودت میان مردم دو کشور می شود اما حضور یانگوم در سفارت ایران می بایست تابع قوانین ایران صورت بگیرد.

در شرایطی که سفارت ایران جزءی از خاک ایران در کشور مقابل است، رعایت قوانین ایران در این سفارت هم نوعی احترام به قوانین و ملت ایران است.

حضور یانگوم بدون پوشش در شرایطی است که تصویر معروف آقای ظریف حین تذکر دادن به یکی از دیپلمات های انگلیسی دست به دست شده و  همه از این اقدام عزتمندانه آقای ظریف تمجید کردند.

نکته قابل توجه این است که یانگوم پیش از این بارها به ایران آمده و در هر سفر خود شئونات ایران و قوانین را رعایت کرده و قطعاً مشکلی با رعایت نوع پوشش خود نداشته است اما بد سلیقگی مسئولان سفارت ایران در کره جنوبی منجر به این موضوع شده است.

اکنون که تصاویر بدون حجاب یانگوم درکنار پرچم ایران در سفارت ایران منتشر شده، شاید زمان مناسبی باشد که به مسئولان متولی گوشزد کنیم که عزت و اقتدار ملی در گرو این است که ابتدا قوانین کشور از سوی مقامات ما رعایت شوند و در صورتی که از قوانین شاید به ظاهر کوچک عبور کنیم مقدمه هنجار شکنی های بزرگتر از سوی کشورهای دیگر در قبال ایران فراهم می شود.

نباید در ذهن مخاطبان ایرانی و خارجی این زمینه به وجود آید که مقامات ایران خودشان هم اعتقادی به رعایت قوانین خود ندارند و شاید با بی توجهی به سخره این قوانین می پردازند.

انتهای پیام/1404منبع خبر : دانا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.