"قائم مقام" در مسجد ولایت اکران می‌شود
دو شنبه 19 آذر 1397

عضو هیئت امنای"خادمان مهدی" قزوین:

"قائم مقام" در مسجد ولایت اکران می‌شود/ بحث ولایت فقیه مخصوص جناح خاصی نیست

"قائم مقام" در مسجد ولایت اکران می‌شود/ بحث ولایت فقیه مخصوص جناح خاصی نیست
کد خبر: 269506/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/09/26 ساعت: 1:19 PM


عضو هیئت امنای هیئت "خادمان مهدی" قزوین گفت: ولایت فقیه مخصوص جناح خاصی نیست و این تاکیدات رهبری است که اجازه ندهید مساجد سکولار شوند؛ در همین راستا عده ای از جوانان کشور به ساخت این مستند که درخصوص ولایت فقیه است، اقدام کردند.محسن نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: از حدود دوهفته پیش اکران عمومی مستند "قائم مقام" در کشور شروع شده و در تمام استان‌ها به جز قزوین از نمایش این مستند استقبال خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: در قزوین فرد دلسوزی به دنبال پخش این مستند تاثیرگذار نبود تا اینکه اعضای هیئت خادمان مهدی و پایگاه مسجد برای اکران "قائم مقام" اقدام کردند؛ البته در روز دانشجو بسیج خواهران دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) این اکران را به صورت محدود برگزار کرد.

عضو هیئت امنای هیئت "خادمان مهدی" قزوین ادامه داد: مجموعه خادمان به عنوان یک تشکل دانشجویی -فرهنگی که از سال 77 مشغول به فعالیت است وظیفه خود دانست که در حوزه مباحث ولایت فقیه به روشنگری بپردازد.

وی تصریح کرد: مستند "قائم مقام" درباره بحث ولایت فقیه و اتفاقات دهه 60 است و رهبری سال جاری در مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم بنیانگذار انقلاب، به بیان نکته ای در دهه 60 پرداخته و گفتند:" این دهه که امام (ره) در قید حیات بودند، دهه مظلوم، فوق العاده مهم و حساسی است که اخیرا به وسیله برخی صاحبان بلندگوها مورد تهاجم قرار گرفته است."

نورانی گفت: اگر یکی از مصادیق این دهه رو وقایع مربوط به مرحوم منتظری بدانیم روشنگری در این مورد، فعالیت برای روشن شدن مباحث نظام است یا پرچم داری برای جناح خاص؟ مباحث مربوط به ولایت فقیه، رهبری و مباحث پیرامون آن جزو کدام جناح محسوب می‌شود؟

وی ادامه داد: از هر دو جناح سیاسی در این مستند صحبت کرده اند؛ پسر آیت الله منتظری، عمادالدین باقی و آقای هاشمی، محسنی اژه ای و آیت الله باریک بین در این مستند فارغ از هر جناح بندی سیاسی صحبت کرده اند.

عضو هیئت امنای هیئت "خادمان مهدی" قزوین عنوان کرد: مجموعه خادمان تنها فضایی که برای تبلیغ در اختیار دارد مسجد ولایت است و در همین راستا برای اکران "قائم مقام" از پایگاه بسیج مسجد کمک گرفته شد و هماهنگی برای این اکران صورت گرفت.

وی بیان کرد: ولایت فقیه، ولایت بر عموم مردم است و مخصوص جناح خاصی نیست و این تاکیدات رهبری است که اجازه ندهید مساجد سکولار شوند؛ در همین راستا عده ای از جوانان کشور به ساخت این مستند که درخصوص ولایت فقیه است، اقدام کردند.

نورانی ابراز کرد: یک مسجد انقلابی باید مسائل روز جامعه را برای مردم تبیین کند و روشنگری در همه حوزه‌ها صورت بگیرد.

وی در پایان اعلام کرد: اکران "قائم مقام" یکشنبه شب پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد ولایت قزوین برگزار می‌شود و ما اکران‌های مختلف در بزرگداشت 7 دی و جشنواره عمار خواهیم داشت.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.