برگزاری هر جلسه هیئت دولت چقدر خرج دارد؟
سه شبه 29 آبان 1397

بر اساس لایحه بودجه ۹۷

برگزاری هر جلسه هیئت دولت چقدر خرج دارد؟

برگزاری هر جلسه هیئت دولت چقدر خرج دارد؟
کد خبر: 269204/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/09/20 ساعت: 10:57 AM


بر اساس لایحه بودجه سال آینده، برای ردیف اداره امور هیئت دولت مجموعا ۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای در نظر گرفته شده است.به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین، تعداد جلسات مربوط به اداره امور هیئت دولت نیز در بودجه سال آینده ۲۷۰ جلسه برآورد شده و  هزینه برگزاری هر جلسه برای اداره امور هیئت دولت مبلغ ۳۷ میلیون تومان لحاظ شدهاست. به عبارت دیگر اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای برنامه اداره امور هیئت دولت برای برگزاری ۲۷۰ جلسه خرج خواهد شد.

مطابق لایحه بودجه، برنامه اداره امور هیئت دولت دارای دو زیرمجموعه ۱- بررسی، مطالعه و مشاوره جهت تسهیل فرایند تصمیم سازی دولت و ۲- راهبری، مدیریت و پشتیبانی جلسات کمیسیون‌ها و هیات دولت است.

در سال آینده ۱۲۰ مورد بررسی، مطالعه و مشاوره جهت تسهیل فرایند تصمیم سازی دولت پیش‌بینی شده که هزینه هر یک از این بررسی‌ها ۳۷.۵ میلیون تومان و مجموعا ۴.۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

همچنین پیش‌بینی شده که در سال آینده ۱۵۰ جلسه راهبری، مدیریت و پشتیبانی جلسات کمیسیون‌ها و هیات دولت تشکیل شود که هزینه هر یک از این جلسات ۳۶.۶ میلیون تومان و مجموع آن ۵.۵ میلیارد تومان اعلام شده است.

این آمار نشان می‌دهد که تشکیل هر جلسه برای امور هیئت دولت در سال آینده به طور میانگین ۳۷ میلیون تومان از بیت‌المال خرج در بر دارد.انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.