وظیفه دانشجو و دانشگاه پیشتازی و ایده‌پردازی در مسائل علمی و
چهار شنبه 1 اسفند 1397

رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین:

وظیفه دانشجو و دانشگاه پیشتازی و ایده‌پردازی در مسائل علمی و فرهنگی است

وظیفه دانشجو و دانشگاه پیشتازی و ایده‌پردازی در مسائل علمی و فرهنگی است
کد خبر: 269121/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1396/09/19 ساعت: 8:38 AM


رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: امروز وظیفه دانشجو و دانشگاه پیشتازی و ایده پردازی در مسائل علمی و فرهنگی است؛ تاکنون در حوزه فرهنگ سیاسی رشد زیادی نداشته‌ایم.به گزارش خبرنگار دانشگاه صبح قزوین؛ رضا رسولی شریبانی رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین شب گذشته( شنبه) در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور به مناسبت جشن روز دانشجو اظهار کرد: در گذشته رسالت دانشجو حرکت در راستای انقلاب و به ثمر رسیدن آن بود.

وی افزود: امروزه به فرموده مقام معظم رهبری مهم ترین رسالت دانشجو تولید، علم نبوغ و دانش است.

رسولی شریبانی بیان کرد: باتوجه به قرار گرفتن شرایط بین الملللی که از هر سو دشمنان، انقلاب مارا تهدید و تحریم می‌کنند؛ در چنین فضایی تکیه بر نیروهای داخلی و درون زایی از فرمایشات مقام معظم رهبری است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین اظهار کرد: سواد دانشجویان دانشگاه پیام نور بنابر گزارشات پذیرش و درصد قبولی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتر نسبت به سایر دانشگاه‌ها بیشتر است.

این مسئول اذعان کرد: دانشجویان باید در کنار آموزش مسئله، ایده پردازی را جدی بگیرند و اعتباراتی هم برای حمایت از طرح‌های دانشجویی داریم.

وی عنوان کرد: امروزه کار دانشجو و دانشگاه پیشتازی و ایده پردازی در مسائل علمی و فرهنگی است؛ تاکنون در حوزه سیاسی پیشرفت زیادی داشتیم ولی حوزه فرهنگ سیاسی هنوز جای کار دارد.

رسولی شریبانی مطرح کرد: دانشگاه باید بیش از آنکه به دانشجویان علم یاد بدهد؛ زمینه یادگیری شخصیت، بالفعل کردن هوش هیجانی، ارتباط با دیگران، قدرت سخن گفتن، قدرت مدیریت جمع، قدرت جامعه پذیری و حضور در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را فراهم کند‌.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین خاطرنشان کرد: از شما دانشجویان می‌خواهم که از مسئولین دانشگاه پیام نور در راستای تشکیل گروه‌های دانشجویی اعم از تشکل‌های علمی، صنفی، فرهنگی و سیاسی مطالبه کنید.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند « نمیپسندم کسانی که دانشگاه را غیر سیاسی می‌خواهند ما دانشگاه غیر سیاسی نمیخواهیم» گفت: دانشگاه نباید یک جور فکر کند بلکه باید فرصت تمام سلایق فکری اندیشه و نظام و بر اساس قانون اساسی باشد.

گفتنی است؛ در این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین به مشکلات و مسائل دانشجویان گوش داد و از معدل الف‌های هر رشته و خانواده های شهدا تقدیر شد.

انتهای پیام/ 3008


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.