شاید رییس جمهور از ایران دیگری سخن می‌گوید
سه شبه 24 مهر 1397

تعجب زیباکلام از گزارش 100 روزه روحانی:

شاید رییس جمهور از ایران دیگری سخن می‌گوید

شاید رییس جمهور از ایران دیگری سخن می‌گوید
کد خبر: 268942/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1396/09/13 ساعت: 4:10 PM


زیباکلام در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: وقتی رئیس جمهور در تلویزیون گزارش عملکرد می‌داد و تعریف می‌کرد، فکر کردم شاید او از ایران دیگری صحبت می‌کند که اینقدر اوضاع در آن خوب است و ما دو ایران داریم.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در بخش دیگری از مناظره‌ای که به همت انجمن اسلامی دانشجویان ظهر امروز(دوشنبه) با حضور پیام فضلی نژاد در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، عنوان کرد: در مورد میزان آزادی در دولت‌های جمهوری اسلامی و آزادی در دانشگاه، باید شرایط دانشگاه را با جامعه مقایسه کنیم.

وی افزود: دانشگاه جزیره‌ای جدای از جامعه نیست و میزان آزادی در دانشگاه متاثر از آزادی در جامعه است، اینکه چقدر تشکل‌های دانشجویی مستقل بتوانند فعالیت کنند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: به عنوان مثال بعد از 22 خرداد 88 صدها دانشجو احضار و تشکل‌های مستقل تعطیل شدند و امکان فعالیت نداشتند، فلذا فعالیت‌های دانشجویی تا حد زیادی ملهم از شرایط بیرونی است و شرایط بازی که بعد از سال 92 در جامعه ایجاد شد انعکاسش در جامعه و دانشگاه مشاهده می‌شود.

زیباکلام تاکید کرد: اما من در مقابل شما که نسل‌های بعد از انقلاب هستید خود را موظف به پاسخگویی می‌دانم، من اگر در راهپیمایی ضد شاه شرکت و یا در انقلاب کاری کردم یا با اصلاحات همراه شدم، به خاطر دموکراسی بود و اصل اساسی برای من دموکراسی است.

وی ابراز کرد: اگر کسی از من بپرسد شما به عنوان استاد علوم سیاسی و تاریخ تحولات ایران چه کسی را مقصر افزایش فقر، فحشا و ایدز می‌دانید، اصولگرا، اصلاح‌طلب، امریکا و عربستان را مقصر نمی‌دانم، بلکه فقدان دموکراسی را عامل اصلی قلمداد می‌کنم.

زیباکلام گفت: ضعف دموکراسی مهم‌ترین ویروسی است که در جسم ایران وارد و باعث مشکلات شده‌است، اگر مشروطه موفق نشد، اگر دوم خرداد موفق نشد و اگر جمهوری اسلامی مشکلاتی دارد همه به خاطر تندوری و عدول از دموکراسی است.

وی در پایان تصریح کرد: من یکی از منتقدان و جزو اولین کسانی بودم که به دولت انتقاد کردم، زیرا وقتی رئیس جمهور در تلویزیون گزارش عملکرد می‌داد و تعریف می‌کرد، فکر کردم شاید او از ایران دیگری صحبت می‌کند که اینقدر اوضاع در آن خوب است و ما دو ایران داریم.
انتهای پیام/5001با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.