استاندار نظام و دولت هستم و حیثیت خود را فدای کسی نمی‌کنم
یکشبه 27 آبان 1397

استاندار قزوین:

استاندار نظام و دولت هستم و حیثیت خود را فدای کسی نمی‌کنم/ بحران آب در آینده جدی‌تر می‌شود

استاندار نظام و دولت هستم و حیثیت خود را فدای کسی نمی‌کنم/ بحران آب در آینده جدی‌تر می‌شود
کد خبر: 268917/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/09/13 ساعت: 8:41 AM


استاندار قزوین با بیان اینکه بنده استاندار نظام و دولت هستم و بعنوان قدیمی ترین استاندار، حیثیت خود را فدای کسی یا چیزی نخواهم کرد." گفت: به مشورت با همه جریانات و شخصیت‌ها اعتقاد دارم.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین شب گذشته(یکشنبه) در نشست هم اندیشی شورای ائتلاف بزرگ پیروان ولایت قزوین اظهار کرد: هیچ جریانی نباید در اندیشه ماندن همیشگی در قدرت باشد، این آفتی است که باید از آن حذر کرده و به جابجایی مسالمت آمیز قدرت تن داد. 

وی افزود: جریانات درون نظام باید از طریق انتخابات با هم رقابت کنند؛ اما موضوع اساسی تر این است که حفظ منافع ملی را بر همه چیز مقدم بدارند. 

استاندار قزوین با بیان اینکه بنده استاندار دولت و نظام هستم و بعنوان قدیمی ترین استاندار، حیثیت خود را فدای کسی یا چیزی نخواهم کرد." ادامه داد: به مشورت با همه جریانات و شخصیت‌ها اعتقاد دارم چون همه چیز را همگان دانند و این گفته که" منتقد دولت لزوما مخالف دولت نیست"سخن درستی است. 

وی اذعان کرد: باید نظرات سیاسی جوانان را بشنویم و در این خصوص کادرسازی و تربیت نیروی سیاسی و اجرایی، اصلی ترین کاری است که باید بدان توجه کرد.

زاهدی با بیان اینکه باید به گردش نخبگان سیاسی معتقد باشیم، اظهار کرد: رقابت‌ها و هیجان‌های انتخاباتی موجب مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای می‌شود و با برگزاری انتخابات به شکل طبیعی شاهد تغییرها و جابه جایی‌ها هستیم.

استاندار قزوین ادامه داد: قانون اساسی نیز موضوع گردش نخبگان سیاسی را پیش بینی کرده تا از طریق انتخابات فرایند تغییر قدرت انجام شود؛ ولی در مجموع همراه با این موضوع، باید اصل حفظ منافع ملی مورد توجه قرار گرفته و نسبت به آن غفلت نشود.

وی گفت: تخلفات جزیی که در انتخابات گذشته وجود داشته است با توجه به اینکه در نتیجه آرا تاثیر نداشته، نباید بپردازیم.

زاهدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دارای هویتی فرهنگی بود، افزود: استکبارستیزی یکی از اصول این انقلاب بود که همچنان ادامه خواهد داشت و البته این موضوع رویه و مشی امام خمینی (ره) از ابتدای نهضت خود نیز بود.

استاندار قزوین با بیان اینکه بسیاری از معادلات در جهان تغییر کرده و خیلی از قدرت‌ها در حال عوض شدن هستند، افزود: با توجه به این موضوع در مقابله با دشمن باید گاهی اوقات دیپلماسی هویچ و چماق و با یک دست پس زده و با یک پا پیش بکشیم را به کار ببریم.

زاهدی با بیان اینکه در روابط خارجی خود باید منافع جمهوری اسلامی ایران را در هر حالت مورد توجه قرار دهیم، گفت: حفظ منافع ملی کشور یک اصل است که نباید نسبت به آن غفلت کنیم.

وی با بیان اینکه باید تابع فرمان مقام معظم رهبری و ولایت فقیه باشیم تا به انقلاب و کشور صدمه و آسیب وارد نشود، اضافه کرد: هرکس نظام سیاسی کشور را قبول ندارد و می‌خواهد مدیر این سیستم باشد، اخلاق مدار نیست چون سیاست‌های کلی نظام را مقام معظم رهبری تعیین می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی خشونت علیه زنان در قزوین که با واکنش برخی چهره‌ها و جریان‌های سیاسی روبرو شده بود، گفت: این همایش در استان‌های دیگر نیز برگزار شده و سیاستی است که در کشور در حال اجراست.

زاهدی با تشریح مصادیق خشونت، افزود: سن ازدواج زنان و جوانان به دلیل مسائل اقتصادی و تغییر ارزش‌ها بالا رفته که وضع بدی است و خشونت علیه زنان را چیزی می دانیم که زن جامعه ما را آزار می دهد و باید آنرا شاهد نباشیم.

وی عنوان کرد: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز باید بدور از سلایق سیاسی،مدیریت تمامی زنان جامعه از هر حزب،جریان و گروهی را بر عهده بگیرد. 

این مسئول درباره با به کارگیری نیروهای بیرون سازمان در یک دستگاه و یا نهاد نیز که این روزها نقل برخی محافل سیاسی قزوین است، گفت: در به کارگیری نیروهای سازمانی ممکن است با کمبود نیروی متخصص داخلی مواجه باشیم و در این زمینه می‌توان از نیروی بیرون سازمان استفاده کرد.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به طرح ساماندهی آستان امامزاده حسین(ع) قزوین، گفت: در رابطه با پیشبرد سریع تر این طرح یک نشست در داخل امامزاده گذاشته ایم؛ اما متاسفانه در خصوص این پروژه بزرگ اولویت بندی‌ها رعایت نشده است.

وی در ادامه به ورودی‌های نامناسب شهر قزوین نیز اشاره کرد و افزود: از آنجا که قزوین شهر ریشه داری است و از ابتدا نیز با نقشه ساخته شده، اما ورودی‌های آن در شان این شهر نیست و ساماندهی آنها با نظارت و همکاری استانداری باید توسط شورا و شهرداری دنبال شود.

زاهدی در ادامه به ظرفیت‌های کشاورزی قزوین اشاره کرد و ادامه داد: این استان ظرفیت کشاورزی بسیار زیادی دارد ولی متاسفانه به دلیل خشکسالی و مصرف بی رویه آب در دشت قزوین با افت منابع آب و بیابان زایی مواجه هستیم و در این راستا ستاد احیای دشت قزوین را راه اندازی کرده ایم.

زاهدی بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ استفاده درست از آب تاکید کرد و از آب به عنوان مساله ای که در آینده بحران آن جدی تر خواهد شد، یاد کرد و گفت: ما اکنون با مشکل مصرف آب و نه کمبود آب مواجه هستیم.

وی همچنین قابلیت‌های صنعتی قزوین را بالا دانست و افزود: در این بخش نیز با چند مشکل از جمله فناوری فرسوده، مدیریت ضعیف، نبود بازار فروش و کیفیت نامناسب برخی کالاهای تولیدی مواجه هستیم که می‌توان با حمایت بیشتر از واحدهای موفق و اجرای طرح توسعه بخشی از این مشکلات را مرتفع ساخت.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست نمایندگان تشکل ها و گروه های اصولگرا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.