700 هزار قوطی سموم سالیانه در مزارع کشاورزی رها می‌شود
دو شنبه 19 آذر 1397

مدیرکل محیط زیست استان قزوین:

700 هزار قوطی سموم سالیانه در مزارع کشاورزی رها می‌شود

700 هزار قوطی سموم سالیانه در مزارع کشاورزی رها می‌شود
کد خبر: 268898/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/09/12 ساعت: 12:40 PM


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: حدود 600 تا 700 هزار قوطی سموم سالیانه در مزارع کشاورزی استان رها می‌شد که در سال‌های اخیر جمع آوری شده و باید برای محو و بازیافت آنها راهکار مناسبی ارائه شود.سیاوش شمسی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا مورد تاکید اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار دارد و امیدواریم هرچه زودتر در این خصوص اقدام شود.

وی در ادامه افزود: البته بخش خصوصی در استان به خوبی در حوزه مدیریت پسماند ورود پیدا کرده و با همکاری دستگاه‌های دولتی در این زمینه فعالیت‌های قابل توجهی انجام شده است.

این مسئول گفت: قزوین به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه مدیریت پسماند است و دارای مجتمع مدیریت پسماند با وسعت 111 هکتار در محمدآباد بویین زهرا است که کار جمع آوری و دفن بهداشتی همه پسماندهای استان را برعهده دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: این مجتمع با هماهنگی کارگروه مدیریت پسماند در سال 90 به بهره برداری رسید و مصوب شد تا همه شهرها پسماندهای خود را برای دفن بهداشتی به این مرکز منتقل کنند.

شمسی پور افزود: در حوزه پسماندهای صنعتی، قزوین نخستین استان دارای یک مجتمع است و هم اکنون 90 واحد صنعتی پسماندهای خود را به این مرکز منتقل می‌کنند.

وی ادامه داد: حدود 600 تا 700 هزار قوطی سموم سالیانه در مزارع کشاورزی استان رها می‌شد که در سال‌های اخیر جمع آوری شده و باید برای محو و بازیافت آنها راهکار مناسبی ارائه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان گفت: البته هنوز در برخی از شهرستان‌ها تفکیک نشدن پسماندهای پزشکی را شاهد هستیم که باید در این خصوص تدبیری اندیشید واز همه فرمانداران درخواست داریم که با در نظر گرفتن یک سایت برای انتقال نخاله های ساختمانی اقدام کنند.
انتهای پیام/2002منبع خبر : روابط عمومی محیط زیست

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.