۶۰ درصد اماکن و معابر عمومی نیازمند مناسب سازی است
دو شنبه 30 مهر 1397

مدیرکل بهزیستی استان قزوین:

۶۰ درصد اماکن و معابر عمومی نیازمند مناسب سازی است/ ۲هزارنفر پشت نوبت دریافت مستمری هستند

۶۰ درصد اماکن و معابر عمومی نیازمند مناسب سازی است/ ۲هزارنفر پشت نوبت دریافت مستمری هستند
کد خبر: 268832/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1396/09/11 ساعت: 11:56 AM


مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در استان قزوین ۵۰۱۰ نفر به صورت ماهیانه مستمری و کمک هزینه معیشتی دریافت می‌کنند؛ ضمن اینکه ۲ هزار نفر نیز پشت نوبت دریافت مستمری هستند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در نشست خبری که پیش از ظهر امروز(شنبه) به مناسبت روز جهانی معلولان در مرکز توانبخشی بهار قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: براساس برنامه ششم توسعه، ۱۸ مورد تکلیف برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است که خوشبختانه در همه محورها پیشگام هستیم.

وی افزود: در حوزه ساماندهی سالمندان نیز با توجه به اقدامات انجام شده هیچ پشت نوبتی برای نگهداری سالمندان نداریم؛ ضمن اینکه در سال جاری به تعداد مراکز سالمندان استان افزوده خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: در بحث ساماندهی بیماران روانی مزمن نیز در بخش توانبخشی اقدامات متعددی صورت می‌گیرد؛ چراکه باید ۲۵ درصد بیماران روانی تا پایان برنامه هرسال، ساماندهی شوند که در این زمینه نیز هیچ مورد پشت نوبتی نداریم.

وارثی با اشاره به اینکه استان قزوین در حوزه مناسب سازی رتبه نسبتا مناسبی دارد؛ تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد اماکن و معابر عمومی دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیازمند مناسب سازی هستند که اهتمام جدی شهرداران، فرمانداران و دستگاه‌های متولی مناسب سازی را می‌طلبد تا شاهد حضور اجتماعی جامعه هدف بهزیستی به ویژه معلولان و نابینایان باشیم.

وی حوزه توانبخشی را یکی از ارکان مهم سازمان بهزیستی برشمرد و گفت: یکی از عوامل اصلی تشکیل سازمان، حمایت از جامعه معلولان و ارائه خدمات به آنها است.

این مسئول ادامه داد: یکی از قدیمی‌ترین حوزه‌های تخصصی و متولی امور معلولان در کشور، حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی است که خدمات ارزشمندی را به جامعه هدف ارائه می‌دهد.

روزانه ۲۴۳۰ معلول از خدمات بهزیستی استان بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: پیشگیری از معلولیت و جلوگیری از تشدید و عوارض ناشی از آن، کمک به ارتقای سطح عملکردی جسمی، روانی و اجتماعی معلولان، برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی جامعه هدف و خانواده‌های آنها، ایجاد فرصت برابر برای حضور اجتماعی همه معلولان با پیگیر‌های اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان از جمله اقدامات انجام شده برای معلولان است‌.

وارثی خاطرنشان کرد: توانمندسازی معلولان در پیشانی کار سازمان با تامین مسکن، ایحاد اشتغال، تحصیل و ازدواج و ارتقای سطح دانش معلولان قرار دارد که جزو برنامه‌های جدی سازمان است‌.

وی ادامه داد: خدمات سازمان بهزیستی حول ۳ محور شامل خدمات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش یا ایجاد معلولیت جدید، خدمات حمایتی و توانبخشی و خدمات توانمند سازی و بازتوانی است.

وارثی عنوان کرد: بهزیستی استان طبق قانون باید سالانه ۱۰ درصد جامعه هدف را در حوزه‌های مختلف توانمند کند تا از چرخش حمایت مستمر خارج شوند.

وی در ادامه با اشاره به توزیع سالانه بیش از ۷۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار یارانه‌ای به مراکز استان، گفت: ۲۴۳۰ معلول در قالب ۴۵ مرکز در مراکز نگهداری و مراکز توانبخشی روزانه از خدمات تخصصی سازمان برخوردار می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پایان گفت: در استان قزوین ۵۰۱۰ نفر به صورت ماهیانه مستمری و کمک هزینه معیشتی دریافت می‌کنند؛ ضمن اینکه ۲ هزار نفر نیز پشت نوبت دریافت مستمری هستند.
انتهای پیام/۷۰۰۳


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.