دستفروشی فرآورده‌های خام دامی ممنوع است
یکشبه 29 مهر 1397

در قزوین؛

دستفروشی فرآورده‌های خام دامی ممنوع است

دستفروشی فرآورده‌های خام دامی ممنوع است
کد خبر: 268804/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/09/11 ساعت: 8:50 AM


هرگونه دستفروشی فرآورده‌های خام دامی در سطح شهر ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد.دکتر عیسی غیاث یزدی رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در پاره ای از موارد مشاهده می‌شود عده ای از دستفروشان در نقاط مختلف شهر اقدام به فروش فرآورده‌های خام دامی از جمله ماهی تازه و منجمد و همچنین آلایش خوراکی دام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به عدم رعایت زنجیره سرد و همچنین مشخص نبودن هویت فرآورده مخاطرات عدیده ای را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.

این مسئول بیان کرد: در اکثر موارد فرآورده‌های عرضه شده توسط این افراد که عمدتا با قیمت‌های پایین تری هم عرضه می‌شوند از محصولات تاریخ مصرف گذشته است که قابلیت مصرف انسانی ندارد.

وی ادامه داد: هرگونه دستفروشی فرآورده‌های خام دامی در سطح شهر ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

دکتر یزدی با اشاره به ضبط و معدوم سازی ماهی منجمد عرضه شده بر روی یک چرخ دستی در هفته اخیر، از عموم مردم خواست تا ضمن تهیه فرآورده خام دامی از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی، نسبت به معرفی این افراد از طریق سامانه پیامکی 50001512 به اداره دامپزشکی اقدام، تا در اسرع وقت با همکاری واحد اجرائیات شهرداری برخورد قانونی با این افراد صورت پذیرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.