بیش از ۳۰ اخطاریه برای واحدهای صنعتی و تولیدی آبیک صادر شد
سه شبه 24 مهر 1397

رئیس اداره محیط زیست شهرستان آبیک:

بیش از ۳۰ اخطاریه برای واحدهای صنعتی و تولیدی آبیک صادر شد

بیش از ۳۰ اخطاریه برای واحدهای صنعتی و تولیدی آبیک صادر شد
کد خبر: 268731/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/09/08 ساعت: 9:46 AM


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک گفت: 145مورد پایش ونمونه برداری از واحدهای صنعتی و تولیدی انجام شد که 70مورد از نمونه های حاصل از پایش نشان از آلودگی داشت.اکبر کشت پرور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اظهار کرد: طبق برنامه های تدوین شده اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای انجام هرچه بهتر اهداف سازمانی اقدامات چشمگیر وموثر در تمامی حوزهای محیط طبیعی، محیط انسانی وآموزش وتنویر افکار عمومی انجام گرفت.

کشت پرور در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش گفت: ۳۰دوره آموزشی توسط کارشناسان حوزه محیط طبیعی و محیط انسانی برای سنین وافراد مختلف اعم از کودکان پیش دبستانی یک دوره، دانش آموزان ۸دوره، شهرداران و دهیاران ۶ دوره، شوراهای اسلامی شهرو روستا۶ دوره و صنعت وخدمات ۲دوره برگزار گردید وآموزش هایی برای عموم در غالب برنامه‌های همایش و پخش فیلم سبز و پاکسازی و تورهای طبیعت گردی در مکان های مختلف شهرستان انجام شد.

وی در مورد حوزه نظارت و پایش بر واحدهای صنعتی و تولیدی افزود: ۱۴۵مورد پایش ونمونه برداری از واحدهای صنعتی و تولیدی و خدماتی انجام شد که ۷۰مورد از نمونه های حاصل از پایش نشان از آلودگی داشته و پیرو آن با موارد آلاینده برابر قانون عمل شد.

این مسئول ادامه داد: ۳۲مورد اخطاریه به واحدهای آلاینده صادر و ۲مورد به دادگاه معرفی شد و۲ تصفیه خانه فاضلاب احداث و۳تصفیه خانه بهسازی و اصلاح و لایروبی،نصب سیستم هوادهی، کلرزنی انجام پذیرفت.

وی عنوان کرد: واحدهایی که نمونه برداری آنها نشان از آلایندگی داشت بعد از اخطار نسبت به رفع آلودگی آنها اقدام گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی بیان کرد: با توجه به بازدید های مستمر از واحدهای دارای پسماندصنعتی اکثریت واحدها نسبت به انتقال پسماند به جایگاه مجاز اقدام نموده و عقد قرارداد جهت انتقال پسماند با واحدها توسط شرکتهای مجاز صورت گرفته است.

کشت پرور از اقدامات صورت گرفته در حوزه شکار وصید گفت: ۱۰فرد متخلف به جرم شکار وشروع به شکار توسط مامورین یگان حفاظت دستگیر شدند و ۸ مورد احیاء و رهاسازی حیات وحش انجام شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.