دانشجو باید یک مرجع اجتماعی و عنصر فکری باشد
چهار شنبه 1 اسفند 1397

مدیر مسئول روزنامه جوان:

دانشجو باید یک مرجع اجتماعی و عنصر فکری باشد

دانشجو باید یک مرجع اجتماعی و عنصر فکری باشد
کد خبر: 268622/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1396/09/02 ساعت: 5:03 PM


مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: تعریف امام راحل از دانشجو یک عنصر متعالی فکری و یک مرجع اجتماعی است.به گزارش خبرنگار دانشگاه صبح قزوین؛ عبداالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) در نخستین جلسه تداوم طرح ولایت دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی قزوین عنوان کرد: روز تشکیل بسیج دانشجویی از لحاظ هویتی برای شما دانشجویان مهم ترین روز است و امام راحل این افتخار بزرگ را نصیب دانشجویان کرده است.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) از سالیان پیش جنگ نرم را درک کرده و متوجه شده بود چراکه پس از پایان جنگ نظامی بسیج طلاب و دانشجویی را که مرکز و مرجع فکری، اجتماعی و علمی است را بنیان گذاری کردند.
مدیر مسئول روزنامه جوان با اشاره به تحلیل امام خمینی(ره) در رابطه با دانشجویان، بیان کرد: تعریف امام راحل از دانشجو یک عنصر متعالی و فکری و یک مرجع اجتماعی است.

گنجی با اشاره به وظایف دانشجویان بسیجی از دیدگاه امام راحل گفت: حل مسائل اعتقادی بسیجیان به عهده دو پایگاه بزرگ یعنی بسیج طلاب و بسیج دانشجویی است.

وی ادامه داد: بسیج طلاب و دانشجویی باید برای بسیاری از اقشار بسیج مرجع باشد و از این مرجعیت دفاع کند و آن را از دست ندهد.

این مسئول با اشاره به نکته مهم در فضای مجازی بیان کرد: شبکه‌های اجتماعی با توجه به حجم ایجاد مطالب گسترده و شبهه‌افنکی‌ها کار دانشجویان بسیجی را سخت‌تر کرده‌اند.

گنجی خاطرنشان کرد: با وجود ارائه مباحث اسلامی در غالب‌های غربی همچون اسلام آمریکایی که امروزه در جهان به وجود آمده است لازم است تا دانشجویان اسلام ناب محمدی را شناخته و ترسیمی از چارچوب‌های اسلام واقعی در ذهن خود داشته باشند.

وی تاکید کرد: بنا به گفته امام راحل دانشگاه‌ها باید محلی برای دفاع از ارزش‌های انقلاب باشد و این دفاع، باید دفاع فکری باشد و تاسف برانگیز است اگر دانشجویی در کلاس، نفی به اصول و اعتقاداتش شود و به دلیل نمره و پاس کردن آن درس سکوت کند و از اعتقاداتش دفاع نکند.

مدیر مسئول روزنامه جوان خاطرنشان کرد: بسیج و بسیجیان جهان اسلام دو مفهوم مهمی بودند که امام راحل پس از جنگ این واژه‌ها را به کار بردند و فرمودند "جمهوری اسلامی با تمام توان خود برای احیای هویتی اسلامی مسلمانان سرمایه گذاری می‌کند" و این سخن یکی از آرمان‌های امام (ره) بود.

گنجی ادامه داد: معتقدیم که داعش دشمنی بود که زمینه ساز تحقق این آمار امام خمینی(ره) شد و ما فکر نمی‌کردیم به این زودی سرزمینی پیدا شود که مریدان امام و کسانی که به دنبال آرمان‌های آن بودند در میدان مبارزه‌ای قرار بگیرند که پاکستانی‌ها، افغانی‌ها، آذربایجانی‌ها، سوری‌ها و لبنانی‌ها به عنوان یک لشگر و در یک جبهه بر علیه دشمنان اسلام بجنگند.

وی شرط ورود به میدان‌های عمق بخشی انقلاب اسلامی را از دیدگاه مقام معظم رهبری را اینگونه بیان کرد: هرگاه از درون احساس تکلیف کردید ، توان، عزم و اراده را نسبت به انجام موضوعی در خودتان دیدید و نیز کاری را بدون اینکه مزدی دریافت کنید انجام دادید وارد عرصه فعالیت در جهت رشد و بالندگی انقلاب شوید.

این مسئول با اشاره به تاثیرگذاری اصول و روش زندگی شهدای اسلام در جهان، اظهار کرد: الگوی زیست مسلمانان بسیار مهم است و برای تبیین آن لازم است که زندگینامه شهید چمران و امام راحل مطالعه شود و به عنوان الگویی برای مسلمانان قرار بگیرد.

مدیر مسئول روزنامه جوان خاطرنشان کرد: بسیج یک الگوی ناب زیستی اسلامی است و با توجه به اینکه الگوها با توجه به زمان تغییر می‌کنند یک جوان بسیجی باید بتواند مانع چنین تغییراتی شود.

انتهای پیام/3009


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.