مرغ‌های غیر قابل مصرف معدوم شد
پنج شنبه 22 آذر 1397

در بوئین زهرا؛

مرغ‌های غیر قابل مصرف معدوم شد

مرغ‌های غیر قابل مصرف معدوم شد
کد خبر: 268509/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/29 ساعت: 10:40 AM


مرغ‌های قطعه بندی شده غیر قابل مصرف در بوئین زهرا ضبط و معدوم شد.دکتر مهدی مهرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: بیش از 100 کیلوگرم بال مرغ و ران قطعه بندی شده بدون هویت که فاقد شرایط بهداشتی بود، ضبط و معدوم شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا بیان کرد: براساس دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور، تنها واحدهایی که دارای پروانه بهداشتی از دامپزشکی باشند و در صورت تامین شرایط بهداشتی، مجاز به قعه بندی مرغ صرفا در حضور مشتری خواهند بود.

وی تصریح کرد: اداره دامپزشکی بارها نسبت به اطلاع رسانی و تذکر به واحدهای عرضه اقدام و در صورت مشاهده تخلف حسب مورد اقدام خواهد کرد.

دکتر مهرزاده تشریح کرد: در بازدید اخیر بازرسان این اداره مشاهده شد که یکی از واحدهای عرضه، اقدام به قطعه بندی مرغ کرده و قطعات مرغ را در یخچال زیر صفر منجمد کرده، که بدلیل فقدان شرایط ارگانولپتیک و انجماد غیر اصولی محموله ضبط و برای معدوم سازی به تبدیل ضایعات کشتارگاه طیور شهرستان منتقل شد.

دکتر مهرزاده خاطرنشان کرد: این اداره به طور قاطع با متخلفین این امر برخورد کرده و مراتب را برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع خواهد کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا گفت: علیرغم تذکرات فراوان به واحدهای عرضه مرغ و ماهی، متاسفانه گاهی از اوقات محموله‌های مرغ به دلیل قطعه بندی غیر مجاز و غیر اصولی از چرخه مصرف حذف می‌شود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.