اشتغال‌زایی در روستاها با اعتبار 200 میلیارد ریال انجام می‌ش
شنبه 5 خرداد 1397

توسط تعاون روستایی قزوین؛

اشتغال‌زایی در روستاها با اعتبار 200 میلیارد ریال انجام می‌شود

اشتغال‌زایی در روستاها با اعتبار 200 میلیارد ریال انجام می‌شود
کد خبر: 268399/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/08/27 ساعت: 2:15 PM


توسط تعاون روستایی قزوین طرح اشتغال‌زایی در روستاها با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال انجام می‌شود.محمود محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: 4 روستای استان قزوین به عنوان پایلوت با 800 خانوار روستایی برای اجرای طرح پرورش گاو سمینتال و بزهای وارداتی اروپایی در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین اعلام کرد: اعتبار این طرح بالغ بر 200 میلیارد ریال است که پیشنهاد شده 30 درصد آن از محل منابع استانی تامین و 70 درصد باقی مانده هم از طریق تسهیلات کم بهره صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی و پست بانک تامین شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف توسعه اقتصادی ایجاد اشتغال و مهمترین سازوکار آن کارآفرینی است، افزود: کارآفرینی در روستاها باعث کاهش بیکاری و افزایش بهره‌وری افراد و منابع و بالتبع افزایش درآمد مردم خواهد شد.

محمودی ابراز امیدواری کرد: این طرح در سال آینده در تمامی روستاهای استان اجرایی تا شاهد اشتغال پایدار و مهاجرت معکوس در روستاها باشیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 135 شرکت و اتحادیه تعاونی روستایی در سطح استان وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد 48 شرکت تعاونی روستایی، 63 شرکت تعاونی کشاورزی، 11 شرکت تعاونی تولید روستایی، 6 شرکت تعاونی زنان روستایی و مابقی اتحادیه‌ها را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.