نمایشگاه کتاب در کانون‌های مساجد قزوین برگزار می‌شود
دو شنبه 26 آذر 1397

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان:

نمایشگاه کتاب در کانون‌های مساجد قزوین برگزار می‌شود

نمایشگاه کتاب در کانون‌های مساجد قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: 268184/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/22 ساعت: 9:37 AM


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.حجت الاسلام علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین بیان کرد: با توجه به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و اهمیت امر مطالعه، برنامه‌های متعددی با هدف ترویج این مهم در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌ها، تبادل کتاب فرسوده با کتاب‌های نو است که کانون‌ها می‌توانند با مراجعه به دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و تحویل کتاب‌های فرسوده، کتاب‌های نو دریافت کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اضافه کرد: برگزاری دوره ای نمایشگاه کتاب در کانون‌های مساجد و همچنین کانون‌های دانشگاهی طی یک هفته از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی است که این امر موجب می‌شود تا افراد با کتب جدید آشنا شده و نسبت به تهیه و مطالعه آن اقدام کنند.

وی عنوان کرد: معرفی کتاب‌های مفید و برتر طی هفته کتاب در سایت و کانال دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قزوین، توزیع تجهیزات کتابخانه ای و توزیع نرم افزار کتابخانه با عنوان مهر مسجد از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است.

وی ادامه داد: همچنین در این هفته کتابخانه کانون فرهنگی هنری عرشیان مسجد جامع شهر نرجه شهرستان تاکستان و کتابخانه کانون ایثارگران و رزمندگان شهر اسفرورین افتتاح می‌شود.

رمضانی با اشاره به لزوم ترویج مطالعه خاطرنشان کرد: پیشرفت فرهنگی در هر جامعه و کشوری به میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن وابسته است و مقام معظم رهبری هم در خصوص اهمیت مطالعه فرمودند «امروز کتابخوانی نه تنها یک وظیفه عملی، بلکه یک واجب دینی است و برای یک ملت خسارتی بزرگ تر از این نیست که کتاب نخواند» بنابراین همه ما باید به این مهم توجه کرده و با ترویج امر کتابخوانی به پیشرفت جامعه خود کمک کنیم.

وی یادآور شد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بستری برای حضور جوانان و نوجوانان در مساجد هستند بنابراین کانون‌ها ظرفیت خوبی برای ترویج امر مطالعه در بین قشری است که در سرنوشت این کشور تأثیرگذار هستند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.