اربعین فرصتی است تا به درک پیام‌های عاشورا دست پیدا کنیم
چهار شنبه 1 فروردین 1397

خواهر شهیدان شالباف در مسیر پیاده روی:

اربعین فرصتی است تا به درک پیام‌های عاشورا دست پیدا کنیم

اربعین فرصتی است تا به درک پیام‌های عاشورا دست پیدا کنیم
کد خبر: 268075/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/19 ساعت: 9:30 AM


خواهر شهیدان شالباف در مسیر پیاده روی گفت: چهل روز پس از شهادت امام حسین(ع) و روز اربعین، فرصتی است تا به درک واقعیت‌های عاشورا برسیم.انسیه شالباف در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ اظهار کرد: برای نخستین بار در اربعین سال جاری به نیابت از پدر و مادرم به کربلای معلی مشرف شده و به نیابت از برادران شهیدم در همایش بزرگ ازحرم تا حرم شرکت کردم.

وی افزود: پیاده روی اربعین دوبعد مادی و معنوی و حال و هوای خاصی را به خود اختصاص می‌دهد؛ عشق و علاقه مردم نسبت به امام حسین در این ایام به خوبی قابل مشاهده است و در بسیاری از موکب ها، خادمان و موکب داران زائران را به برپایی نماز و طعام دعوت می کنند.

خواهر شهیدان محسن و مهدی شالباف بیان کرد: پیاده روی اربعین، یک پیاده روی معمولی نیست و یک همایشی است که دل انسان را به سمت حرم امام حسین و حضرت عباس سوق می دهد.

شالباف یادآورشد: چهل روز بعد از شهادت امام حسین(ع) و روز اربعین، فرصتی است تا به درک واقعیت‌های عاشورا برسیم.

وی تصریح کرد: پیاده روی اربعین یادآور سختی ها و مصیبت‌های اهل بیت امام حسین (ع) است و پیاده روی را دوست دارم تا معنای آن را درک کنم.

شالباف ضمن اشاره به وضعیت موکب های پذیرایی ستاد مردمی اربعین استان قزوین خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مختلفی در این موکب‌ها دنبال می شود.

خواهر شهیدان شالباف اضافه کرد: پیام پیاده روی اربعین، پیام بیداری جوانان است و علاوه بر آن پیام ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به همراه دارد.

شالباف مطرح کرد: اربعین پیام‌های بسیاری را به همراه دارد و هرفرد به تناسب درک خود می تواند این پیام را درک کند؛ اربعین درس بزرگی برای یادآوری استقامت و صبر حضرت زینب (س) است.

انتهای پیام/9003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.