دو مأموریت رسانه‌های معاند در ماجرای اربعین
دو شنبه 30 مهر 1397

نق نق‌های ژورنالیستی؛

دو مأموریت رسانه‌های معاند در ماجرای اربعین/ یک اتفاق مهم در پیش روست

دو مأموریت رسانه‌های معاند در ماجرای اربعین/ یک اتفاق مهم در پیش روست
کد خبر: 268040/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/18 ساعت: 10:49 AM


رسانه‌های معاند در ماجرای اربعین تمام توان مطبوعاتی‌شان را به کار می‌گیرند تا این حادثه جهانی را نبینند و فراوان و نو به نو درباره آن شبهه افکنی می کنند و رذالت‌های معنوی خود را در چارچوب واژه پردازی متن‌ها تزریق می‌کنند.به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین؛ خلاف انصاف است کسی اربعین را ببیند و به نفع آن قلم نزند؛ این همه جماعت مشتاق در این فراوانی صحنه های استثنایی، اصلا جایی باقی نمی گذارد که کسی به اربعین شک کند؛ حال تعجب است از دگراندیشان وسوسه گری که می کوشند با نق نق‌های ژورنالیستی، ساحت اربعین را مکدر نشان دهند؛ آن وقتی که این جماعتِ عاشق را به جهل و افراط و اولویت نشناسی و احساس زدگی متهم می کنند این حرکت، عین عقل و تصویر کاملی از شعور است.

مأموریت شبکه های بیگانه در این رستاخیز، دو چیز است:
نخست آنکه تمام توان و آنتن و ستون‌های مطبوعاتی‌شان را به کار می گیرند تا این حادثه جهانی را نبینند - تأکید می شود: نبینند – پس سکوت می کنند، و اهرم‌های سانسور و بایکوت را به کار می گیرند تا عظمتی منتقل نشود؛ سوژه ای ساخته نشود و به ناگاه یک امر قدسی، در افکار عمومیِ مخاطبِ ناآشنا، برجسته نشود.
دوم آنکه، فراوان و نو به نو، درباره آن شبهه افکنی می کنند و رذالت‌های معنوی خود را در چارچوب خبرها و واژه پردازی متن‌ها تزریق می کنند.

اما این تلاش مذبوحانه محکوم به شکست است، بی تردید! حکایت یک نفر و ده نفر که نیست؛ بیست و اندی میلیون نفر، صدها کیلومتر در مسیری به راه افتاده اند که غایتش یک جمله سحرآمیز است: «لبیک یا حسین»؛ و این یعنی مطالبه عدالت، یعنی مبارزه با ظلم، یعنی تنفر از استکبار، یعنی مقاومت در برابر استثمار.

عجیب نیست که این مردم، در هیولای سبک زندگی سودازده مدرن آخرالزمانی، برای روزهایی همه چیز را پشت سر گذاشته اند، روح های خود را جلو انداخته، تن های خود را به تنگنا کشیده اند، تاول پاهای شان را ندید گرفته و از استراحت و غذای خوب و نظافت هر روزه، صرفنظر کرده اند تا شاید در این ارتش جهانی، راهی داشته باشند. حال چطور ممکن است وسوسه خناثان، گردی به دامان این تکاپو بنشاند؟!

اما حداقل یک چیز را بفهمیم و باور کنیم که اتفاقی در حال رخ دادن است؛ همان «به رهبریِ حسین» که فرمودند؛ کسی دارد این جماعت را به حرکتی عظیم وا می دارد بعید است این راه اندازی مرموز، بی حکمت و بد عاقبت باش حتما روزها و سال های آینده اتفاقاتی در این عالم خواهد افتاد وگرنه «ناخدا»، این کشتی را بی جهت به آب نمی اندازد.

نه اطلاعات آخرالزمانی نیاز است، نه دسترسی به اسناد سیا و موساد و سرویس‌های جاسوسی؛ حتم داریم که این حرکت، ساختمان هایی را ویران خواهد کرد و سرزمین هایی را در آفاق و انفس، شخم خواهد زد و به کشت عدالت خواهد سپرد. پرونده ظلم در حال ورق خوردن است؛ تاریخ قضاوت خواهد کرد.

نویسنده: سید مهدی حسینی
انتهای پیام/9003


منبع خبر : جام جم آنلاین

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.