«افسردگی» خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد
چهار شنبه 28 آذر 1397

بر اساس نتایج یک مطالعه؛

«افسردگی» خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد

«افسردگی» خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد
کد خبر: 267674/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1396/08/11 ساعت: 2:49 PM


بر اساس نتایج یک مطالعه، افسردگی ایمنی بدن را به شدت کاهش داده و خطر بروز مرگ زودرس را تا 3 برابر افزایش می‌دهد.به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین؛ نتیجه یک بررسی جدید در آمریکا نشان داد، «افسردگی» ایمنی بدن را شدیداً کاهش داده و خطر مرگ زودرس را در مردان تا 3 برابر افزایش می‌دهد و این در حالیست که این احتمال با افزایش 51 درصدی در زنان همراه است.

به گفته محققان، تعداد کثیری از افراد مبتلا به افسردگی، عادات ناسالم همچون استعمال سیگار، مصرف الکل و عدم فعالیت‌های ورزشی دارند.

تحقیقات قبلی نیز نشان داده است، افسردگی باعث آزاد شدن هورمون استرس می‌شود که سیستم ایمنی را سرکوب می‌کند و افراد را در معرض خطر بالایی از بیماری‌های خطرناک از قبیل سرطان قرار می‌دهد.

نویسنده و سرپرست ارشد این پژوهش در موسسه ملی بهداشت مریلند می‌گوید:‌ «‌برای بعضی افراد، افسردگی می‌تواند شرایط بسیار حادی را فراهم کند؛ لذا درمان آن باید جدی گرفته شود».

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و مرکز ملی پیشگیری و کنترل آسیب کشور آمریکا گزارش داده که در آمریکا خودکشی در بسیاری از مردان تقریباً 3 برابر بیشتر از زنان است؛ با این حال زنان بیشتر از مردان به خودکشی فکر می‌کنند و به آن دست می‌زنند.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.