68 درصد مددجویان قزوین، زن سرپرست خانوار هستند
جمعه 23 آذر 1397

مدیرکل کمیته امداد استان:

68 درصد مددجویان قزوین، زن سرپرست خانوار هستند

68 درصد مددجویان قزوین، زن سرپرست خانوار هستند
کد خبر: 267515/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/08/08 ساعت: 12:38 PM


مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: استان قزوین 22 هزار و 100 خانوار تحت حمایت خود دارد که 68 درصد این افراد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.مجید مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: قزوین دارای ظرفیت‌های زیادی برای ارتقای سطح مشارکت مردم است؛ چراکه تولید ناخالص و سطح درآمد مردم استان از میانگین بالاتری به نسبت برخی استان‌هاست در نتیجه بستر کار خیر فراهم است.

وی اعلام کرد: 22 هزار و 100 خانوار در استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند که تعداد خانوارهای تحت حمایت به واسطه شرایط استان قزوین از میانگین کشوری پائین تر است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: تلاش می‌کنیم تا به جای کمک‌های بلاعوض در قالب تسهیلات اشتغال زایی و قرض الحسنه به نیازمندان امدادرسانی کنیم، همچنین از مددجو محوری به سمت خانواده محوری حرکت می‌کنیم تا فرایند خدمت کمیته امداد به ارتقای خانوارهای تحت حمایت منجر شود.

وی زنانه شدن جمعیت تحت حمایت امداد را یکی از ویژگی‌های مددجویان دانست و ادامه داد: 68 درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که سیاست امداد ایجاد اشتغال خانگی برای این دسته از مددجویان است تا بتوانند هزینه‌های زندگی خیوش را تأمین کنند.

پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان
این مسئول اعلام کرد: هر تعداد از فرزندان تحت حمایت کمیته امداد که در واحد تولیدی مشغول به کار شوند گام جدی و اساسی در فرایند کاهش فقر برداشته شده است از این رو برای کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اقدام می‌کنند بسته تشویقی در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: براین اساس کمیته امداد امام (ره) در سال نخست 100 درصد سهم بیمه کارفرما و در سال دوم 50 درصد بیمه کارفرما را برای هر مددجوی پرداخت می‌کند.

مومنی به هماهنگی‌های انجام شده با اداره مالیات اشاره کرد و اظهارکرد: مشکل مالیات واحدهای صنعتی که در زمینه کمک به نیازمندان با کمیته امداد امام (ره) مشارکت دارند، حل شده است و با زمینه ایجاد شده معافیت مالیاتی کسانی که در زمینه امور نیکوکاری و خیر گام برمی دارند، اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین به ایجاد بسترهای پرداخت تسهیلات ضروری به مددجویان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد امام (ره) فرصت جدیدی را برای نیکوکاران قرار داده است که بر این اساس افراد خیّر می‌توانند مبالغ نقدی خود را در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری کنند تا این سپرده در مدت زمان معین تحت عنوان وام در اختیار مددجویان قرار گیرد و پس از مدتی نیز سپرده گذران می‌توانند نسبت به دریافت این مبالغ اقدام کنند.

وی یادآورشد: سقف وام پنج میلیون تومان است که به صورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود و تنها نیاز به یک ضامن دارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.