بدون سرمایه‌گذار اجرای ساماندهی امامزاده حسین(ع) امکانپذیر ن
یکشبه 18 آذر 1397

استاندار قزوین:

بدون سرمایه‌گذار اجرای ساماندهی امامزاده حسین(ع) امکانپذیر نیست

بدون سرمایه‌گذار اجرای ساماندهی امامزاده حسین(ع) امکانپذیر نیست
کد خبر: 267223/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/08/01 ساعت: 8:54 AM


استاندار بیان کرد: بدون حضور سرمایه گذار نمی توان این طرح پرهزینه را اجرا کرد و اگر بخواهیم همین گونه جلو برویم باید یک دهه منتظر باشیم.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جلسه ستاد ساماندهی امامزاده حسین(ع) اظهار داشت: طرح جامع امامزاده حسین(ع) اگر نواقصی هم دارد تهیه شده و باید اجرایی شود و به نظر می‌رسد اگر تملک واحدهای تجاری محدوده امامزاده در اولویت قرار می‌گرفت، می‌توانستیم کار را با سرعت بیشتری عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد منازل مسکونی محدوده طرح تملک شده اما طولانی شدن کار در تملک واحدهای تجاری هزینه‌ها را بشدت افزایش داده است که باید برای آن تدبیر کنیم.

این مسئول گفت: طرح توسعه امامزاده حسین(ع) با مشارکت بخش خصوصی و اولویت بندی مراحل اجرا باید بسرعت عملیاتی شود تا هزینه‌های طرح افزایش نیابد.

استاندار یادآورشد: برآورد اولیه اجرای این طرح در سال‌های گذشته حدود ۶۲ میلیارد تومان بوده است، اما با طولانی شدن طرح به نظر می‌رسد هزینه‌ها تا دو برابر هم افزایش یابد و این روند منطقی نیست و ما را با مشکلات بیشتر روبرو می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر بتوانید یک کارگزار و سرمایه گذار برای اجرای طرح پیش بینی کنید می‌توان امیدوار بود که کارها با سرعت بیشتری اجرا شود و در کنار آن لازم است مقاوم سازی بقعه با نظارت میراث فرهنگی و کمک اوقاف در اولویت قرار گیرد.

زاهدی یادآورشد: موضوع مرمت بقعه امامزاده حسین(ع) در ستاد بازآفرینی مطرح شود تا بتوانیم بسرعت این کار را آغاز کنیم.
انتهای پیام/2002


منبع خبر : سایت استانداری

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.