120 هزارتن چغندرقند از مزارع استان برداشت می‌شود
جمعه 23 آذر 1397

مدیر زراعت جهادکشاورزی قزوین:

120 هزارتن چغندرقند از مزارع استان برداشت می‌شود

120 هزارتن چغندرقند از مزارع استان برداشت می‌شود
کد خبر: 267216/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/07/30 ساعت: 1:29 PM


مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری بیش از 120 هزار تن چغندر قند از مزارع استان برداشت و تحویل کارخانه شود.فرزاد خوش اخلاق در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: برداشت محصول چغندر قند از سطح سه هزار و 84 هکتار از اراضی کشاورزی این استان آغاز شده است .

وی پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری  بیش از  120 هزار تن چغندر قند از مزارع استان برداشت و تحویل کارخانه شود.

مدیر زراعت جهادکشاورزی قزوین اذعان کرد: بر اساس اعلام بخش مدیریت کشاورزی کارخانه قند قزوین ؛ تحویل چغندر قند از زارعین استان از تاریخ 21 مهر ماه سالجاری آغاز شده و روزانه بین 150 تا 200 کامیون محصول چغندر قند قابل خریداری است.

وی تصریح کرد: با توجه به  اینکه روزانه حدود 70 کامیون از محصول چغندر کاران استان خریداری می‌شود برنامه ریزی شده که حداکثر زیر 24 ساعت زمان تحویل باشد.

به گفته این مسئول در هر شبانه روز حدود 60 کامیون چغندر قند از سایر استانهای کشور تحویل  کارخانه قند می‌شود.

خوش اخلاق زمان تحویل چغندر قند  زارعین را  8 صبح تا 8 شب برای  تحویل محصول چغندر کاران استان قزوین و  8 شب تا 8 صبح را برای  سایر استان‌ها ذکر کرد.

به گفته وی با توجه به درجه حرارت موجود از ابتدای آبان ماه میزان خرید این محصول افزایش می یابد و چغندر قند تولیدی بصورت سیلویی در کارخانه ذخیره می‌شود و روزانه حدود 2 هزار تن چغندر قند بصورت سیلویی ذخیره سازی خواهد شد.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: متاسفانه در سال زراعی جاری برخی از زارعین عقد قرارداد با کارخانه قند نداشتند که با ورود محصول به کارخانه عملا نوبت دهی دچار مشکل  شده  که از زارعین چغندر کار استان درخواست می‌شود، بر اساس نوبت منعقده و بر طبق  قرارداد نسبت به تحویل محصول خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به کشت زمستانه چغندرقند در برخی از استان‌ها عملا محصول تولیدی بلاتکلیف مانده که توسط واسطه‌ها و دلالان خریداری شده است و با ورود حجم زیاد محصول عملا برنامه ریزی استان برای خرید این محصول را تحت الشعاع قرار داده است.
انتهای پیام/2002/دبا کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.