تصرف کرکوک و واقعیاتی که برملا شد
سه شبه 20 آذر 1397

یادداشت؛

تصرف کرکوک و واقعیاتی که برملا شد

تصرف کرکوک و واقعیاتی که برملا شد
کد خبر: 267006/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/26 ساعت: 9:16 AM


تصرف کرکوک و بخش های گسترده از شمال عراق، علامتی از آن است که چه کسی واقعا صاحب قدرت است و چه کسی فقط درشت گویی می کند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،مهدی محمدی طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: تصرف کرکوک و بخش های گسترده از شمال عراق، علامتی از آن است که چه کسی واقعا صاحب قدرت است و چه کسی فقط درشت گویی می کند.

به فاصله کمتر از دو روز از اعلام راهبرد ترامپ درباره ایران، مهم ترین پروژه بی ثبات ساز امریکا در منطقه، بی هزینه، و در کمترین زمان خنثی شد. اکنون از توطئه کردستان مشتعل، تنها یک بازرانی خسارت زده مانده و مردمی که دریافته اند او به سفارش اسراییل جز ناامنی و محرومیت برای آنها به بار نیاورده است.

حل مسئله از طریق ترکیب گفت وگو وفشار نشان دهنده مهارتی است که اکنون در خاورمیانه بی نظیر است. رویای چند ده ساله صهیونیست ها بر باد رفته چرا که مردی از جنس مقاومت اعراب و کردها را متقاعد کرده عواقب راهی که می روند چیست و دورنمایی از این عواقب را هم به آنها نشان داده است.

این موثرترین درسی است که می شد به ترامپ داد. ایران نشان داد نه فقط راهبرد دارد بلکه از ابزارهای لازم برای اجرای آن راهبرد هم بهره مند است. حالا آقای ترامپ می تواند ده سخنرانی دیگر هم بکند...
انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.