نظر قرارگاه پدافندهوایی درباره رؤیت اشیای نورانی در آسمان کش
سه شبه 20 آذر 1397

در پی رؤیت اشیای نورانی در برخی نقاط کشور؛

نظر قرارگاه پدافندهوایی درباره رؤیت اشیای نورانی در آسمان کشور + جزئیات

نظر قرارگاه پدافندهوایی درباره رؤیت اشیای نورانی در آسمان کشور + جزئیات
کد خبر: 266981/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/25 ساعت: 12:31 PM


معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) علت رؤیت اشیای نورانی در برخی نقاط کشور را تشریح کرد.به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین، امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به رؤیت اشیای نورانی در برخی نقاط کشور گفت: رؤیت اشیای نورانی امشب در آسمان برخی مناطق جنوبی کشور، حاصل سوزش  بوستر موشک "دومین" ماهواره جاسوسی آمریکا با نام NROL_52 بوده است که از فلوریدا پرتاب شده و از سوی دیگر روسیه نیز برای جایگذاری کپسول در ماهواره پرتابی ماه قبل، پرتاب همزمانی را داشته است که خطوط پدافند هوایی از جنوب غرب تا هرمزگان (اهواز، شیراز و بندرعباس) در ارتفاع خیلی بالا و سرعت  فراصوت آن را کشف کردند و در جنوب هرمزگان ناپدید شدند.

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی اظهار کرد: خط سیر واقعی موشک‌های پرتاب‌شده از خارج مرزهای کشورمان بوده و به‌دلیل ارتفاع خیلی بالا به نظر آمده که از آسمان کشور عبور کرده است.

وی تأکید کرد: این‌گونه سوزش بوستری هیچ خطری نداشته و تا قبل از رسیدن به ارتفاع 80 تا 90 هزارپایی سوخته و از بین می‌روند.

امیر الهامی افزود: ضمناً چندین پرواز ترانزیت خارجی و مسافربری داخلی نیز در این مورد از شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور استعلام کردند که اطلاعات تخصصی برای ایمنی بیشتر به آنها ارائه شد.

الهامی در پایان تأکید کرد: موشک روسی سایوز Soyuz 2-1A از پایگاه فضایی قزاقستان پرتاب شده و محموله تجهیزاتی Progress MS-07 را در روز دوشنبه ساعت 1500 به ایستگاه منتقل کرده است که سوزش بوستر آن با ماهواره‌بر آمریکایی همزمانی داشته است.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.