نگاه اول به راهبرد جدید آمریکا
جمعه 25 آبان 1397

رضاسراج نوشت:

نگاه اول به راهبرد جدید آمریکا

نگاه اول به راهبرد جدید آمریکا
کد خبر: 266801/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/22 ساعت: 1:30 AM


واشنگتن سعی دارد با تشدید فشار از محیط خارجی و تخریب و تضعیف در محیط داخلی، سپاه را در بیرون و درون کشور محدود، منفعل و زمین‌گیر کند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،دکتر رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در کانال تلگرامی خود نوشت: پس از 9 ماه محاسبه و بررسی استراتژیست‌های آمریکایی، از راهبرد جدید آمریکا علیه ایران رونمایی شد.

در نگاه اول به این راهبرد جدید، چند نکته مشهود است. راهبرد جدید آمریکا علیه ایران، بیش از آنکه تهاجمی باشد؛ تدافعی است. این راهبرد به دنبال مهار روند قدرت‌یابی ایران در منطقه است. آمریکا از طریق مقابله با توان موشکی و دفاعی ایران، در صدد امنیت زدایی از ایران است. آمریکا همچنان به دنبال تحکیم محور عبری-عربی و تضعیف محور مقاومت برای حفظ توازن قدرت در برابر ایران است.

در این میان مهم‌ترین نکته در راهبرد جدید دولت آمریکا، تمرکز بر سپاه است. واشنگتن سعی دارد با تشدید فشار از محیط خارجی و تخریب و تضعیف در محیط داخلی، سپاه را در بیرون و درون کشور محدود، منفعل و زمین‌گیر کند. ضمن آنکه آمریکا در راهبرد جدید خود با تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها به ویژه از مراکز نظامی، اجرای سخت‌گیرانه برجام را در دستور کار قرار می‌دهد.

تمرکز بر سپاه در راهبرد جدید آمریکا را از بهانه‌های واهی تشدید فشار علیه ایران می‌توان مشاهده کرد. «گسترش فعالیت‌های موشکی بالستیک، حمایت مادی و مالی از تروریسم و افراط گرایی، حمایت از حکومت بشار اسد علیه مردم سوریه، رویکرد خصمانه مداوم علیه اسرائیل، تهدید پایدار آزادی کشتیرانی به ویژه در خلیج فارس، حملات سایبری علیه آمریکا، اسرائیل، و دیگر متحدان و شرکای آمریکا در منطقه، نقض و سوء استفاده از حقوق بشر»
انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.