یک سوال مهم درباره سخنان ضدایرانی ترامپ
جمعه 23 آذر 1397

مهدی محمدی نوشت؛

یک سوال مهم درباره سخنان ضدایرانی ترامپ

یک سوال مهم درباره سخنان ضدایرانی ترامپ
کد خبر: 266796/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/22 ساعت: 1:15 AM


سوال بزرگ این است: آیا راهی را که در 4 سال گذشته رفته ایم و به اینجا رسیده دوباره طی خواهیم کرد تا چند سال دیگر به جایی ده ها برابر بدتر از اینجا برسیم؟!به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،مهدی محمدی کارشناس مسایل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

یک جمع بندی ساده از نطق ترامپ این است که او برجام را واضح و روشن پاره کرد.

ترامپ بدون هیچ دلیلی پای بندی ایران به برجام را تایید نکرد و توافق را در اختیار کنگره قرار داد. سپس بسیار روشن گفت اگر کنگره و متحدان اروپایی امریکا با اصلاح برجام بویژه درباره حذف سقف زمانی تعهدات و برنامه موشکی موافقت نکنند، به عنوان رییس جمهور امریکا برجام را لغو خواهد کرد.

روشن است که میان کنگره و ترامپ توافق هایی درباره آینده شده که نمونه آن قانونی است که روز گذشته مجلس نمایندگان درباره برنامه موشکی ایران تصویب کرد و قانون دیگری که این هفته به صحن کنگره خواهد آمد. در 60 روز آینده که توافق در اختیار کنگره قرار دارد، فشار روی ایران برای تن دادن به مذاکرات مجدد و مذاکرات مکمل موشکی و منطقه ای درباره برجام تشدید خواهد شد.

همزمان فشار بر افکار عمومی ایران هم قوت خواهد گرفت تا مجددا میان برجام بعدی و تحریم ها –یعنی همان هایی که الان هم وجود دارد- انتخاب کند. اکنون زمان بسیار مهمی در تاریخ ایران است.

سوال بزرگ این است: آیا راهی را که در 4 سال گذشته رفته ایم و به اینجا رسیده دوباره طی خواهیم کرد تا چند سال دیگر به جایی ده ها برابر بدتر از اینجا برسیم؟!
انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.