سرمایه‌گذاری بیگانگان در کشور مقطعی است و آبادانی به دنبال ن
سه شبه 3 مهر 1397

مدیرکل امور شهری و شوراهای قزوین:

سرمایه‌گذاری بیگانگان در کشور مقطعی است و آبادانی به دنبال ندارد

سرمایه‌گذاری بیگانگان در کشور مقطعی است و آبادانی به دنبال ندارد
کد خبر: 266730/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/07/19 ساعت: 3:36 PM


مدیرکل امور شهری و شوراهای قزوین گفت: سرمایه گذاری بیگانگان در کشور مقطعی است و برای کشور توسعه متوازان و آبادانی به وجود نمی‌آورد و باید نگاه به درون جامعه و توانمندی شهروندان داشته باشیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ رضا گروسی مدیرکل امور شهری و شوراهای استان قزوین پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه تودیع و معارفه شهردار محمدیه در سالن اجتماعات نیایش اظهار کرد: شهر سیاسی نیست و مدیریت شهری و شهردار نباید سیاسی باشند؛ زیرا شهر برای همه مردم است.

وی افزود: بیشتر شهرداران در دولت‌های مختلف با نگاه‌های سیاسی مدیریت کردند و اتفاق خاصی رخ نداده است، شهر همه امکانات از جمله فضاهای تفریحی و فرهنگی و آموزشی برای شهروندان لازم دارد.

این مسئول با بیان اینکه شهردار باید شهر را با همه امکانات برای مردم فراهم کند، اذعان کرد: متاسفانه روالی شکل گرفته که قداست‌ها از نام‌ها و ارزش‌ها از عملکردها برداشته شده است و در معرفی افراد به نام‌های پیرامون آنها توجه می‌کنیم نه به عملکردها و کارنامه کاری آنان.

وی بیان کرد: اگر در تعیین مدیریت‌ها عملکرد افراد مورد توجه و ارزیابی قرار گیرد، قدم‌های بزرگی در تحقق اهداف انقلاب برخواهیم داشت.

گروسی ابراز کرد: نیاز شهروندان باید تحت توسعه متوازن قرار بگیرد و اگر درون جامعه شهری فعال نشود و هیچ توسعه متوازنی صورت نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری بیگانگان در کشور مقطعی است و برای کشور توسعه متوازان و آبادانی به وجود نمی‌آورد و باید نگاه به درون جامعه و شهروندان داشته باشیم.

مدیرکل امور شهری و شوراهای قزوین عنوان کرد: غنای شهرداری ما در ایجاد بستر مناسب برای فعالیت اجتماعی اقتصادی و فرهنگی است که با برنامه ریزی مناسب محقق می‌شود.

وی گفت: اختلاف سلیقه‌ها در شورا باید کنار گذاشته شود زیرا فکرها را ریشه کن می‌کند و عامل ناکارآمدی در شهر خواهد شد؛ باید نگاه ویژه به برنامه محوری و آینده پژوهی ضروری جزو برنامه‌های اصلی شهرداری و شورا قرار بگیرد.

گروسی در پایان گفت: استفاده از همه عقول جامعه نیازمند است و تصور نشود هفت نفر در پشت درب‌های بسته عقول کلی محمدیه و ناحیه شهری مهرگان هستند؛ بلکه باید لز همه اندیشمندان و نخبگان جامعه باید بهره گرفت.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با حضور داود محمدی رییس کمیسیون اصل 90 مجلس، حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه محمدیه، رضا گروسی مدیرکل امور شهری، عسگری فرماندار شهرستان البرز و مدیران شهری محمدیه از زحمات حسین بهزادپور شهردار سابق محمدیه تجلیل به عمل آمد و یدالله لطفی به عنوان شهردار جدید محمدیه معرفی شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.