حس ترحم دیگران برایم قابل پذیرش نیست
چهار شنبه 4 مهر 1397

فرزند زوج ناشنوا:

حس ترحم دیگران برایم قابل پذیرش نیست/ ناشنوایان تفریح مناسبی ندارند و اکثرا گرفتار اعتیاد می‌شوند

حس ترحم دیگران برایم قابل پذیرش نیست/ ناشنوایان تفریح مناسبی ندارند و اکثرا گرفتار اعتیاد می‌شوند
کد خبر: 266667/ کدخبرنگار : 64/ تاریخ انتشار: 1396/07/18 ساعت: 9:27 AM


فرزند زوج ناشنوا گفت: ناشنوایان تفریح مناسبی ندارند و همین مسئله باعث می‌شود در دوره‌ همی‌های خود به هرگونه مواد مخدر روی بیاورند و گرفتار اعتیاد شوند.نیما احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اذعان کرد: در جامعه به دلیل تفاوتی که با خانواده‌های دیگر داریم، نگاه سنگینی برما حاکم است و همین نگاه باعث می‌‌شود من همیشه این موضوع را پنهان کنم و حتی در مکان‌های عمومی با پدر ومادرم سخت نگویم.

وی افزود: یکی از مهم ترین مشکلات من در تمام سال‌هاي کودکی و نوجوانی ام حس ترحم عجيب و غريب مردم به وضعیت پدر و مادرم بود.

فرزند زوج ناشنوا ادامه داد: در دوران کودکی ترجیح می‌دادم من را مثل تمام کودکان بدانند و تفاوتی قائل نشوند؛ اما این اتفاق نمی‌افتاد و من مجبور به کتمان واقعیت بودم.

وی در مورد نحوه آشنایی پدر ومادرش گفت: پدر و مادرم در دهه 50 با یکدیگر هم کلاسی بودند و در نهایت در بهزیستی زن عمویم مسئله خواستگاری از مادرم را با وی مطرح می‌‌کند و آنها باهم ازدواج می‌کنند.

احمدی اضافه کرد: مراسم ازدوج والدینم به سادگی برگزار شد و خانواده‌ها هیچ مخالفی برای این ازدواج نداشتند.

وی عنوان کرد: ناشنوایان براي برقراري ارتباط يک زبان قراردادي دارند و اين نوع زبان اشاره به مرور زمان شکل مي‌گيرد و در بعضی مواقع این زبان اشاره برای هر خانواده ای متفاوت است.

فرزند زوج ناشنوا گفت: پدر و مادرم کوچکترین فرزند خانواده هستند و به همین دلیل از ابتدا برای برقراری ارتباط با سایرین مشکلی نداشتند؛ زیرا رشدشان را می‎دیدند و با زبانشان آشنا بودند.

وی افزود: ناشنوایی پدر و مادرم مادرزادی نیست و هردوی آنها به دلیل حادثه ناشنوا شده اند. به همین دلیل نگرانی برای فرزندآوری نداشتند و مطمئن بودند مشکلی برای من و برادرم پیش نمی‌‌آید؛ اما متاسفانه خانواده‌هایشان به دلیل اطلاعات کمی که داشتند، از این ماجرا نگران بودند و فکر می‌کردند ممکن است من نیز ناشنوا شوم.

احمدی بیان کرد: من از ابتدا در کنار مادربزرگم زندگی می‌کردم و به همین دلیل تفاوتی را با همسن و سال‌هایم احساس نمی‌‌کردم و برای همین تعریف پدر ومادر برای من همین گونه شکل گرفته بود و مشکلی با این ماجرا نداشتم تا زمانی که به مدرسه رفتم و در جلسه اولیا و مربیان، پدر و مادرم را مجبور به حضور می‌کردند.

وی در ادامه گفت: بعد از اینکه اولیا مدرسه و معلم‌هایم از این ماجرا آگاه شدند، حس ترحم شان آغاز شد و حتی به خاطر می‌آورم در یکی از روزها یکی از معلم‌هایم تمام ساعت زنگ تدریسش را به قضاوت پدر و مادر من گذراند و در حضور تمام همکلاسی‌هایم ماجرای خانوادگی مرا فاش کرد و از آن روز از نگاه هم کلاسیهایم رهایی نداشتم.

فرزند زوج ناشنوا در مورد مشکلات ناشنوایان اظهار کرد: ناشنوایان تفریح مناسبی ندارند و همین مسئله باعث می‌شود در دوره‌ همی‌های خود به هرگونه مواد مخدر روی بیاورند و گرفتار اعتیاد شوند.

وی افزود: ناشنوایان تفریح مناسبی ندارند و همین مسئله باعث می‌شود در دوره‌هایشان به هرگونه مواد مخدر روی بیاورند و گرفتار اعتیاد شوند.

احمدی تصریح کرد: اعتیاد و نابسامانی اوضاع خانوادگی و نبود شغل مناسب برای ناشنوایان در زندگی فرزندانشان نیز تاثیر می‌‌گذارد.

وی ادامه داد: من در نزدیکی خود خانواده‌های ناشنوایی را دیده ام که فرزندانشان آسیب‌های جدی و غیر قابل بازگشتی را متحمل شدند؛ برای همین نباید افراد ناشنوایی را که در مقاطع تحصیلی رشد می‌کنند را نادیده گرفت.
انتهای پیام/2004با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.